Estija žino, kaip elgtis įsiveržus „žaliesiems žmogeliukams“


Estija nusiteikusi labai ryžtingai, jei jos žemėje pasirodytų Rusijos kariškiai be atpažinimo ženklų. 

Į įsibrovėlius būtų nedelsiant šaudoma – niekas jų neprašytų palikti šalies teritorijos, niekas su jais nepradėtų derybų.

Jie būtų likviduojami visomis turimomis priemonėmis be įspėjimų. 

Taigi nebus jokių perspėjimų, prašymų, derybų. Estija turi aiškų, konkretų planą, kaip elgtis nutikus ekstremaliai situacijai. „Žalieji žmogeliukai“ būtų nušauti, vos tik peržengtų Estijos valstybinę sieną.

Estijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas – leitenantas Riho Teras tvirtino: „Juos tiesiog sunaikinsime“.

Šiuos Estijos ginkluotųjų pajėgų vado generolo – leitenanto Riho Teraso žodžius cituoja leidinys „The Financial Times“, šią informaciją pateikia ir postimees.ee.

„Jeigu Rusijos agentai arba specialiosios paskirties kariai įžengtų į Estijos teritoriją, privalome šaudyti į patį pirmąjį įsibrovėlį nieko nelaukdami“, – pareiškė aukšto rango karininkas R.Teras, duodamas interviu „Financial Times“. – Jeigu kas nors be atpažinimo ženklų atliktų tavo žemėje teroro aktą, privalėtume į juos šaudyti. Turime padaryti viską, kad „žalieji žmogeliukai“ negalėtų  išgyventi Estijos žemėje nė minutės“.

Generolas R.Teras pabrėžė, kad Estija – ne popierinė valstybė. „Mes privalome labai gerai žinoti, kas dedasi Rusijoje, ir būti pasiruošę bet kokiems netikėtumams. Ukrainietiško varianto Rusijai nepavyks pakartoti Estijoje".

Estijos generolas taip pat akcentavo, jog estai turi tikėti 5-ojo NATO straipsnio veiksmingumu, bet ne mažiau svarbu, kad šio Šiaurės Atlanto sutarties punkto gyvybingumu neabejotų ir pats misteris Vladimiras Putinas.

Remiantis „Vikipedijos“ paaiškinimais, „žaliųjų žmogeliukų“ terminas apibūdina Rusijos Federacijos kariškius, kurie neturi skiriamųjų ženklų ir blokuoja strateginės reikšmės objektus Krymo pusiasalyje kilus karinio pobūdžio krizei

Tairo Luterio nuotraukoje: Estijos ginkluotųjų pajėgų vadas generolas – leitenantas Riho Teras.

Informacijos šaltinis – www.postimees.ee.

2015.05.15; 06:35

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *