Estijoje tarnaujantys Vokietijos kariškiai – rusų šnipų dėmesio centre


Viešumoje – nauja nerimą kelianti žinia iš Estijos. Rusijos šnipai slapta įsilaužė į Talino viešbučio kambarį, kur gyveno Vokietijos kariškiai, tarnaujantys karinėje bazėje Emaryje (tarptautinė Baltijos valstybių oro gynybos misija).

Remiantis naujausiomis žiniomis, rusų šnipai sugebėjo ne tik slapta patekti į vokiečių kariškių apgyvendintą viešbučio numerį. Akivaizdu, kad rusų slaptųjų tarnybų atstovai apžiūrėjo asmeninius vokiečių kariškių daiktus.

Šią suklusti verčiančią žinią pranešė Vokietijos laikraštis „Die Welt“. Pasak "Die Welt", incidentas užfiksuotas maždaug prieš trejetą savaičių.

Šiuo metu vokiečių ir estų specialistai tikrina, ar rusams pavyko įsilaužti į asmeninius vokiečių kariškių (aviacijos specialistų) kompiuterius.

Vokiškoje publikacijoje daroma išvada, kad kariškių asmeninių daiktų apžiūra – būtent rusų šnipų darbas. Mat Estijos slaptoji tarnyba KaPo tvirtina, jog estiškai kontržvalgybai nėra jokio reikalo šnipinėti šalies oro erdvę saugojančių sąjungininkų.

KaPo pabrėžia, jog analogiškų incidentų būta ir praeityje: rusų šnipai ne pirmą sykį slapta patenka į juos dominančių asmenų gyvenamąsias patalpas. KaPo vadovybė taip pat pabrėžia, jog 2014-aisias rusų žvalgyba Estijoje buvo ypatingai aktyvi ir agresyvi.

Šiandien Estijoje tarnauja 150-imt Bundesvero kariškių. Vokietijos naikintuvai saugo Estijos oro erdvę nuo 2014-ųjų rugsėjo mėnesio. Toks buvo NATO vadovybės atsakas į Rusijos agresyvius veiksmus Ukrainoje bei aplink Baltijos valstybes.

Niekas Estijoje nesistebi, kad rusų žvalgyba stengiasi surinkti kuo daugiau žinių apie Estijoje patruliuojančius NATO aviacijos specialistus (vokiečiai – šeštieji). Rusų žvalgyba bando šnipinėti visus NATO aviacijos specialistus, kuriems tenka saugoti Estijos oro erdvę nuo pat 2004-ųjų pradžios. Tad rusiškų šnipinėjimo atvejų užfiksuota ir anksčiau, kai Estijos oro erdvę saugojo ne tik vokiečiai.

Bet ypatingas dėmesys vokiečiams – neatsitiktinis. Rusų karinę žvalgybą GRU tikriausiai domina vokiečių gamybos naikintuvas „Ewrofaiter“ (anksčiau vokiečiai naudojo naikintuvus F-4 „Fantom“).

Negalima pamiršti ir aplinkybės, jog Estijos karinėje bazėje Emari, kur dislokuoti vokiečių naikintuvai, – ypatingas slaptumo režimas. Mat būtent iš čia kyla vokiečių lėktuvai, kai rusų naikintuvai ir bombonešiai per arti priskrenda prie Estijos ar, tuo labiau, pažeidžia Estijos oro erdvę.

Šiandieninė statistika – įspūdinga. Vokiečių naikintuvams teko jau reaguoti į trisdešimt incidentų.

Žodžiu, tai, kas prieš trejetą savaičių įvyko viename Talino viešbutyje (jo pavadinimo Estijos kontržvalgyba nemini) – ne vaikų žaidimas.

Juolab neaišku, kaip rusų šnipams vis dėlto pavyko slapta patekti į vokiečių kariškių kambarius viešbutyje? Juk Estija vokiečių kariškius apgyvendino ne bet kokiame, o kruopščiai atrinktame ir patikrintame viešbutyje. Be to, Estija negalėjo nesaugoti vokiečių kariškių nuo galimų rusiškų provokacijų. Ir vis tik rusų šnipams pasisekė patekti į mažų mažiausiai vieną kamarį ir apversti aukštyn kojomis Vokietijos karinės aviacijos specialistų asmeninius daiktus.

Informacijos šaltinis – "Die Welt".

2014.12.31; 04:35 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.