Estijos pareigūnai: “būtina atlikti aktyvesnę žvalgybą”


Estijos gynybos ministerijos kancleris Mikkas Marranas pareiškė, kad yra būtina atlikti aktyvesnę žvalgybą ir stiprinti išankstinio perspėjimo sistemą dėl Rusijos karinės galios stiprėjimo Baltijos jūros regione. Taip rašoma estiškame laikraštyje  „Eesti Paevaleht“.

Remiantis neviešais dokumentais tvirtinama, kad iš netoli Estijos sienų dislokuotų Rusijos karinių dalinių galima greitai suburti galingą smogiamąją jėgą, nors sausumos kariuomenės ir trūksta Rusijoje.

Estijos ekspertai įsitikinę, kad didžiausią strateginę grėsmę Baltijos regionui kelia Kaliningradas. Raketos „Iskander“ ir S-400 sistemos turi galimybę ten sukurti skydą, atkertantį Lenkiją ir Baltijos šalis. Rusija gali panaudoti šį skydą, kad NATO šalys negalėtų apginti Baltijos šalių. Tokias savo mintis estiškoje spaudoje dėsto Estijos žvalgybos ekspertai.

Be to, estiškoje spaudoje pažymima, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos vis dažniau atlieka karinius mokymus prie Baltijos sienų, taip pat dalyvaujant ir oro desanto pajėgoms, kurios yra puolamojo pobūdžio, bei vykdo žvalgybos ir demonstracinius, propagandinius, bauginamuosius karinių oro pajėgų skrydžius.

Iskander tipo raketos ir kitos atitinkamos sistemos toje srityje gali sukurti skydą, atskiriantį Lenkiją ir Baltijos šalis. Rusija galėtų tuo pasinaudoti, kad NATO neįsikištų į Baltijos šalių gynybą. Estiškoje spaudoje įrodinėjama, jog maža tikimybė, kad Estija būtų netikėtai užpulta. Tačiau negalima neįvertinti kokios nors vienos teritorinės dalies atėmimo galimybės.

Nuotraukoje: Estijos sostinė Talinas, senojo miesto kvartalas.

Parengta remiantis “Eesti Paevaleht”, Interfaks, vz.ru informacija.

2012.05.05 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *