Estijos prezidento raginimas


Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas Tartu mieste sakydamas kalbą iškilmingame koncerte, skirtame 94-osioms šalies nepriklausomybės metinėms, pastebėjo, kad Estijoje dažnokai keistai suvokiama etika.

Ir dažnusyk raginama nevertinti neteisėtų veiksmų, jeigu jų nepasmerkė teismas.

Esą pirma privalo pasmerkti estiškoji Temidė, ir tik po to jau galima kalbėti aiškiai ir konkrečiai. Estijos prezidento teigimu, toks požiūris – per daug siauras, primityvus. Toks kelias veda į niekur. Apie etiką galima nusimanyti ir neturint konkretaus teismo verdikto.

„Vadovaudamiesi šia logika galime prieiti iki absurdo, tvirtindami, kad, kol teismas nenusprendė, jog Estija buvo okupuota, negalime apie okupaciją ir užsiminti. Arba dar blogiau: kol visi, kurie organizavo ir vykdė masines deportacijas, nesėdo į kaltinamųjų suolą, kol jiems nebuvo paskelbtas nuosprendis, deportacijų negalima moraliai vertinti. Neturiu čia ką ir bepridurti“, – apgailestavo T.H. Ilvesas.

Estijos vadovas taip pat akcentavo, kad „Estijai reikalinga rimta ir plati diskusija apie tai, kam mums reikalinga mūsų valstybė, ir apie tai, ar galima viską, kas siejama su nepriklausomybe, vertinti vien iš ekonominio tikslingumo pozicijų“.

Nuotraukoje: Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas. 

Parengta pagal INTERFAX pranešimus

2012.03.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.