Estiškas sutapimas


Aš nustebusi. Buvau kartą nuvykusi į Estiją. Aplankiau Narvos miestą. Sugrįžusi į Maskvą laidoje “Echo Moskvy” pareiškiau, jog Narvoje – keista padėtis.

Keistoka padėtis susidariusi dėl policijos viršininko tautybės. Narvoje šiuo metu gyvena apie 95 proc. rusakalbių ir tik 5 proc. – estų. O Narvos policijos viršininkas – estas. Reeno Kullamia. Toks Narvos policijos viršininko vardas ir pavardė.

Beje, susitikusi su Estijos prezidentu asmeniškai pasiteiravau, ar tokia padėtis yra teisinga: 95 proc. rusakalbių, o itin svarbiai institucijai – policijai – vadovauja ne rusakalbis, bet estas. Man tąsyk niekas nieko konkretaus neatsakė.

Bet po kurio laiko Narvos policijos viršininkas estas buvo pakeistas rusakalbiu – Sergėjumi Andrėjevu. Puikiai suprantu, kad tai – tik sutapimas, tik atsitiktinumas. Tačiau kodėl tokių sutapimų ar atsitiktinumų nepasitaiko Rusijoje? Mes, rusų žurnalistai, dieną naktį kritikuojame Kremlių, pavyzdžiui, dėl Michailo Chodorkovskio, taip pat kritikuojame, kad netiria Politkovskajos, Magnitskio bylų. Kritikuojame nuolat, reiškiame savo versijas, teikiame siūlymus, išeitis. Tačiau po mūsų kritinių publikacijų Rusijoje vis tiek niekas nesikeičia. Nei atsitiktinai, nei – specialiai.

Nuotraukoje: Rusijos žurnalistė Julija Latynina.

2011.01.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.