Esu prieš TS-LKD koaliciją su Lietuvai nelojaliais asmenimis


Balandžio 14  dieną Seimo pirmininkė Irena Degutienė išplatino kreipimąsi į savo bendražygius Tėvinės sąjungos – Krikščionių demokratų partijoje (TS–LKD).

Laiške, be kita ko, rašoma: “Esu prieš TS-LKD koaliciją su Lietuvai nelojaliais asmenimis. Manau, sudaryti Vilniuje TS-LKD koaliciją su V.Tomaševskio bloku būtų rimta klaida. Pirmiausia norėčiau patikslinti, kad tai būtų koalicija ne su lenkais, kaip dažniausiai pateikiama, o su partijų bloku, kuriame yra du Rusų aljanso žmonės ir vienas iš jų buvęs etatinis KGB darbuotojas, o kita – nuolatinė Maskvos interesų įgyvendintoja Lietuvoje”.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pabrėžė: „Aš esu griežtai prieš TS – LKD koaliciją su Tomaševskio bloku, su žmonėmis, kurie okupacijos metais tarnavo struktūroms, naikinančioms Lietuvą ir jos drąsiausius, garbingiausius žmones, ir kurių lojalumas šiandieninei Lietuvai, jos įstatymams, Konstitucijai taip pat kelia rimtų abejonių. Noriu atkreipti dėmesį, kad ponas Tomaševskis savo pasisakymais ir Lietuvą šmeižiančiais skundais kelia įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos, daro žalą Lietuvos tarptautiniam autoritetui ir kiršina Lietuvos gyventojus, todėl TS-LKD koalicija su V.Tomaševskio bloku nesiderina nei su TS-LKD pamatinėmis vertybėmis, nei su valstybės interesais, tokia koalicija legitimuotų V.Tomaševskio ir jo atstovaujamo bloko veiksmus”.

Seimo pirmininkės I.Degutienės įsitikinimu, „TS-LKD galima koalicija su V.Tomaševskio bloku jaudina ne tik vilniečius, bet daugumą TS-LKD partijos narių, todėl apgailestauju, kad derybos su Tomaševskio bloku prasidėjo prieš tai tokių pamatinių vertybinių klausimų plačiai neaptarus partijoje, neatlikus apklausos tarp partijos narių“. 

Nuotraukoje: Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

2011.04.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.