Europos Komisijoje aptarti Lietuvai aktualūs sveikatos projektai


Finansų ministras, laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas, Rimantas Šadžius susitiko su Europos Komisijos (EK) nariu, atsakingu už visuomenės sveikatą ir maisto saugą, Vyteniu Povilu Andriukaičiu ir aptarė Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų galimybes tapti Europos referencijos centrų tinklo narėmis bei referencinių centrų teisinio reglamentavimo problemas.

Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis dėl sveikatos sistemos atsparumo ir išteklių racionalizavimo bei ES Investicinių fondų panaudojimo.

Susitikime buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Lietuvos gydymo įstaigoms labai svarbu tapti Europos referencijos centrų tinklų narėmis, nes ilgainiui retų ligų gydymas turėtų koncentruotis Europos referencijos centrų tinkluose. Todėl Lietuva neįsteigusi tokių centrų taptų pacientų „donore“ kitoms valstybėms, o tai  didintų Privalomojo sveikatos draudimo fondo išlaidasbei skatintų aukščiausio lygio šalies gydymo specialistų migraciją.

Europos referencijos centrų tinklai ne tik galės gauti tiesioginę paramą iš EK bei programos „Horizontas 2020“, bet ir keisis ekspertinėmis žiniomis retų ligų srityje su kitais pažangiausiais sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, taip tapdami patrauklesni kitų ES šalių pacientams.

Kovo mėnesį Briuselyje vyks ES valstybių narių atstovų susitikimas dėl pasirengimo jungtis į Referencijos centrų tinklus. Kartu bus paskelbti ir detalūs reikalavimai pretendentams.

Informaciją pateikė Finansų ministro patarėjas Remigijus Bielinskas.

2016.03.03; 05:33

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *