Europos Parlamentas nepakankamais vadina B. Johnsono „Brexito“ pasiūlymus


Europos Parlamentas nepakankamais laiko naujausius britų premjero Boriso Johnsono pasiūlymus dėl „Brexito“. Didžiosios Britanijos paskutinę minutę pateikti pasiūlymai „nėra pagrindas susitarimui, kuriam galėtų pritarti Europos Parlamentas“, ketvirtadienį Briuselyje po susitikimo su „Brexito“ vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier‘u pareiškė Europarlamento „Brexito“ grupė.
 
Britų pasiūlymai „nesprendžia klausimų, kurie turi būti išspręsti, jei neliktų „backstopo“, kritikavo europarlamentarai. Kaip tokius klausimus jie įvardijo Airijos salos ekonomiką, Didžiojo penktadienio susitarimo paisymą ir ES vidaus rinkos neliečiamumą. Esą nėra aišku, kur, pavyzdžiui, vyktų muitų kontrolės.
 
Europos Parlamentas turi pritarti „Brexito“ susitarimui. Tačiau B. Johnsonas yra pasiryžęs spalio 31-ąją išvesti šalį iš ES ir be sutarties.
B. Johnsono tikslas yra išbraukti iš sutarties vadinamąją „backstop“ garantiją dėl atviros sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos. Premjeras nori, kad Didžioji Britanija po išstojimo iš ES spalio 31-ąją iš karto turėtų galimybę sudaryti savo prekybos sutartis su ne ES šalimis, pavyzdžiui, JAV.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.04; 05:00
print