Europos Parlamentas nori apklausti Edvardą Snoudeną


Visai galimas dalykas, kad slaptosios informacijos demaskuotojas Edvardas Snoudenas, papasakojęs pasauliui apie Amerikos specialiųjų tarnybų vykdomą totalų sekimą, dar pasirodys Europoje kaip liudytojas, rašo Nikolas Busse Vokietijos laikraštyje Frankfurter Allgemeine.

„Tiesa, ne Vokietijoje, kur dar visai neseniai apie tai buvo karštai diskutuojama, o Europos Parlamente“.

Kaip tik tokį sprendimą priėmė Europos Sąjungos įstatymų leidėjų institucijos frakcijos. „Beje, sprendimo įgyvendinimas bus ne toks jau paprastas uždavinys, – tęsia žurnalistas. – Juk buvęs Amerikos specialiųjų tarnybų bendradarbis, kaip žinia, negali ir nenori išvažiuoti iš Rusijos, ir todėl apklausa gali būti vykdoma tik telefonu“.

Klasikinė videokonferencija, savo ruožtu, neįmanoma todėl, kad tokiu atveju amerikiečiai sužinos vietą, kur yra E.Snoudenas, priduria N.Busse. Todėl E.Snoudenui planuojama nusiųsti klausimus, į kuriuos jis įrašys atsakymus į vaizdajuostę, skirtą peržiūrėti Europos Parlamente“.

Vienintelė kliūtis, pažymi Frankfurter Allgemeine, kad kol kas nežinia, ar E.Snoudenas pasirengęs duoti parodymus, ar ne.

Nuotraukoje: skandalingasis Edvardas Snoudenas.

Šaltinis: Frankfurter Allgemeine

2013.12.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.