Europos Parlamento pirmininkas – palankiai apie diktatorių Benitą Mussolinį


Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajanis savo pastabomis apie Italijos fašistų diktatorių Benitą Mussolinį sukėlė pasipiktinimą.

B. Mussolinis prieš įvesdamas rasinius įstatymus ir paskelbdamas karą „visam pasauliui“ padarė ir „kai kurių gerų dalykų“, pareiškė A. Tajanis interviu „Radio24“.

B. Mussolinis valdžioje buvo nuo 1922 iki 1943 metų. 1940-aisiais Italija Adolfo Hitlerio nacionalsocialistų pusėje įsitraukė į Antrąjį pasaulinį karą.

„Aš nesu fašistas. Aš niekuomet nebuvau fašistas. Tačiau kalbant sąžiningai, jis statė gatves, tiltus, pastatus, sporto aikštynus, – sakė italas A. Tajanis, priklausantis buvusio Italijos premjero Silvio Berslusconio dešiniajai partijai „Forz Italia“. – Skelbiant istorinį nuosprendį, reikia būti objektyviu“.

Socialdemokratų lyderis Europos Parlamente Udas Bullmannas pareikalavo, kad A. Tajanis „nedelsiant pasiaiškintų“. „Neįtikėtina A. Tajanio citata apie B. Mussolinį: kaip Europos Parlamento pirmininkas gali taip neigti fašizmo pobūdį?“ – rašė jis trečiadienį tviteryje.

Vėliau A. Tajanis tviteryje pareiškė, kad jo teiginiai buvo sumanipuliuoti. „Aš esu pasibaisėjęs dėl mano teiginių apie fašizmą manipuliacijos. Aš visada buvau įsitikinęs antifašistas. Aš niekam neleisiu tvirtinti kaip nors kitaip. Fašistinė diktatūra, rasiniai įstatymai ir aukos yra tamsiausias IT/ES istorijos etapas“.

S. Berlusconis 2013 metais per Holokausto atminimo dieną taip pat yra pareiškęs, kad B. Mussolinis padarė daug gerų dalykų.

Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2019.03.14; 10:01
print