Europos policija sučiupo gaują, gabenusią migrantus privačiais lėktuvais


Haga, rugsėjo 16 d. (AFP-ELTA). Europos policija suėmė penkis gaujos, įtariamos neteisėtu migrantų, daugiausia kurdų, gabenimu privačiais lėktuvais iš Turkijos į Europą naudojantis suklastotais diplomatiniais pasais, narius, penktadienį pranešė Europolas.
 
Antradienį per reidus Belgijoje ir Italijoje teisėsaugininkai konfiskavo du orlaivius, prabangų automobilį ir įrangą, naudojamą netikriems asmens tapatybės dokumentams gaminti, pranešė Europos policijos agentūra.
 
„Manoma, kad 2020 metų spalio-gruodžio mėnesiais penkiose skirtingose Europos šalyse įvyko mažiausiai penkios kontrabandos operacijos“, – sakoma Europolo pranešime.
 
Migrantai, daugiausia kurdai iš Irano ir Irako, Turkijoje į privatų lėktuvą įlipdavo turėdami suklastotus diplomatinius pasus. Skrydžiai paprastai vykdavo į Karibų jūros regioną, tačiau keleiviai ten niekada nepatekdavo, teigė agentūra.
 
„Per sustojimus įvairiuose Europos oro uostuose, įskaitant Austriją, Prancūziją ir Vokietiją, migrantai palikdavo lėktuvą, atsikratydavo suklastotais pasais ir sistemingai prašydavo prieglobsčio“, – sakoma pranešime.
 
Nusikalstama grupuotė už kiekvieną neteisėtai gabenamą asmenį imdavo iki 20 tūkst. eurų, be to, ji įtariama išdavinėjusi suklastotus čekius, apgaudinėjusi oro linijų bendroves, siekdama sukurti savo laivyną, ir apgaudinėjusi viešbučius neapmokėdama sąskaitų.
 
Įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl neteisėto migrantų gabenimo, dokumentų klastojimo ir pinigų plovimo. Operaciją koordinavo Europolas ir Eurojustas kartu su Europos policija ir JAV teisėsaugos institucijomis.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.09.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.