Evaldas Jurkevičius: „Švenčionių merui vėl grūmos piršteliu“


Seimo narys Evaldas Jurkevičius siūlo suteikti daugiau galios savivaldybių etikos komisijoms.

Politikas užregistravo Vietos savivaldos įstatymo pataisas, suteikiančias teisę savivaldybių etikos komisijoms siūlyti panaikinti priesaiką sulaužiusio tarybos nario mandatą.

Pareiga prisiekti valstybei tarybos nariams įsigaliojo 2011 metų vasarį, išrinkus naująją vietos valdžią. Pradėdamas eiti pareigas tarybos narys privalo prisiekti laikytis įstatymų, politikų elgesio principų ir sąžiningai vykdyti visas prisiimtas pareigas.

Tačiau šių dienų aktualijos rodo, kad kai kurie vietos „kunigaikštukai“ priesaiką laiko tik nereikšmingu formalumu, nesukeliančiu jokių pasekmių.

„Neblaivaus Švenčionių mero nuotykius su stiuardese viešai pasmerkė ne vienas. Tačiau kas iš to? Šio vietos „didvyrio“ nusižengimus turi teisę tirti tik „bedantė“ savivaldybės etikos komisija. Tad eilini kartą bus apsiribojama pagrūmojimu piršteliu.“ – sakė E. Jurkevičius.

Politiko nuomone, įstatyme įtvirtinus atsakomybės už priesaikos sulaužymą mechanizmą bus užtikrinama reali įstatymus sulaužusio ar kitaip nusižengusio tarybos nario atsakomybė.

Priėmus E. Jurkevičiaus siūlomus pakeitimus, priesaikos sulaužymo tyrimas būtų pradedamas savivaldybės etikos komisijos iniciatyva arba gavus oficialią informaciją apie galimą tarybos nario priesaikos sulaužymą.  O komisija įgytų teisę teikti siūlymus savivaldybės tarybai priimti sprendimą dėl kreipimosi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, panaikinti savivaldybės tarybos nario, sulaužiusio priesaiką, mandatą.

„Tenka apgailestauti, kad  kai kurie politikai vis dar jaučiasi nebaudžiami ir stokoja atsakomybės. Tačiau etikos komisijoms suteikus realių galių, pavyktų „apsivalyti“ nuo vietos valdžios atstovų, kurie netenkina gyventojų lūkesčių. Juk gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai sudaro ne mažiau kaip trečdalį etikos komisijos narių ir turi svarų balsą.“- sakė E. Jurkevičius.

Nuotraukoje: komentaro autorius Seimo narys Evaldas Jurkevičius. 

2012.02.08

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *