Fiksuojami Galimybių paso tikrinimo pažeidimai


Galimybių pasų patikra. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vienas dažniausiai pasikartojančių pažeidimų, kuriuos fiksuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdydama kassavaitinę ekstremaliosios situacijos metu taikomų sąlygų ir apribojimų laikymosi kontrolę uždarose kavinėse bei restoranuose visoje Lietuvoje, yra Galimybių paso netikrinimas.
 
Praėjusios savaitės duomenimis, patikrinus per 240 viešojo maitinimo vietų, 5 proc. jų buvo nustatyti pažeidimai. Daugiausiai jų šį kartą užfiksuota maitinimo įstaigose Vilniaus mieste. Iš 20-ies Vilniaus kavinių ir barų patikrinimų metu pažeidimai nustatyti 7 atvejais.
 
Dalis kavinių ir barų vis dar neužtikrina, kad įstaigos uždaroje erdvėje (viduje) būtų aptarnaujami tik lankytojai su Galimybių pasu arba kitu jam prilyginamu dokumentu.
 
Taip pat buvo fiksuota ir pavienių pažeidimų atvejų, kai, pavyzdžiui, cukrus, druska ir padažai buvo tiekiami bendro naudojimo induose, atvirose erdvėse aptarnaujant lankytojus be Galimybių paso. 
 
Darbuotojų sveikata dalyje kavinių nėra vertinama kasdien, nesudaromos sąlygos jiems pasimatuoti kūno temperatūros prieš darbo pradžią.
 
„Tiek planinių, tiek ir neplaninių patikrų metu, kurios atliekamos ne vien darbo laiku, bet ir savaitgaliais, švenčių metu, kai pirkėjų ir lankytojų srautai didesni nei įprastai, vertiname, ar maitinimo verslai turi reikiamą įrangą tikrinti Galimybių pasus, ar pasų tikrinimą atlieka tam apmokyti darbuotojai. Deja, bet vis dar užfiksuojame tokių vietų, kur Galimybių paso kontrolė neužtikrinama. Nuolat primename ir raginame maitinimo verslus į šį reikalavimą žiūrėti atsakingiau, nes nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gresia administracinė atsakomybė“, – akcentuoja VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Miglė Navašinskaitė.
 
Specialistė primena, kad už tokius pažeidimus skiriamos nuobaudos siekia nuo 500 iki 6000 eurų.
 
Dėl praėjusią savaitę nustatytų pažeidimų, kurių metu nebuvo užtikrinama, kad būtų aptarnaujami tik lankytojai su Galimybių pasu, VMVT inicijavo 4 administracinių nusižengimų tyrimus.
 
Sustiprinus viešojo maitinimo įstaigų kontrolę, per devynis šių metų mėnesius ar įstaigose laikomasi ekstremaliosios situacijos sąlygų VMVT patikrino beveik 7,2 tūkst. kavinių, barų ir restoranų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.29; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *