Filipinų prezidentas prisipažino priekabiavęs prie tarnaitės


Filipinų prezidentas Rodrigas Dutertė sukėlė skandalą prisipažinęs, kad dar būdamas paaugliu priekabiavo prie miegančios tarnaitės. Vėliau prezidento atstovas spaudai pareiškė, kad R. Dutertė nutikimą išgalvojo. 

Filipinų prezidentas prisipažino priekabiavęs prie tarnaitės. EPA – ELTA nuotr.

Filipinų moterų teisių grupės prezidentą sukritikavo ir paragino atsistatydinti, nes šis savo šaliai užtraukė gėdą. 

„Šis paskutinis jo prisipažinimas ne tik užtraukė gėdą jam pačiam, bet ir visai tautai, kuri jam patikėjo teisingai ir teisėtai valdyti šalį. Jis įrodė esantis nevertas savo posto ir todėl turėtų atsistatydinti. Prezidentūroje šeimininkaujantis maniakas įrodė, kad jam net nekyla dvejonių pažeidinėjant moterų ir žemesnio statuso žmonių, kuriuos jis laiko savo asmeniniais žaisliukais, teises“, – sakoma moterų teisių grupės GABRIELA pareiškime. 

Gruodžio 29 d. pasakytoje kalboje R. Dutertė papasakojo, kaip dar besimokydamas mokykloje kunigui prisipažino nuėjęs į savo namų tarnaitės kambarį ir „palietęs po jos kelnaitėmis“. 

Filipiniečiai socialinėje žiniasklaidoje prezidentą pliekė kaltinimais. Vienoje antradienį paskelbtoje tviterio žinutėje teigiama, kad „jei R. Dudertė iš tikrųjų priekabiavo prie tarnaitės, tuomet jis yra prievartautojas. Net jeigu istorija ir išgalvota, jis ne ką mažiau šlykštus, nes kurti istorijas apie prievartavimą tik juokais yra lygiai tiek pat šlykštu“. 

Filipinų prezidentas jau anksčiau yra kritikuotas dėl daugybės seksistinių ir moterų atžvilgiu nepagarbių komentarų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.02; 00:30

print