Filosofas Krescencijus Stoškus: „Kaip tyčiojamasi iš lietuvių kultūros“


Tai – jau trečiasis per pastarąsias dvi savaites Slaptai.lt portalo videointerviu su filosofu Krescencijumi Stoškumi.

Pirmąjame videopokalbyje filosofas kalbėjo apie didžiausią lietuvių tautai iškilusį pavojų – masišką emigraciją („Svarbiausia – neišsivaikščioti“). Jei jos nesustabdysime – Lietuvoje nebeliks lietuvių. Bet jos nestabdome. 

Antrasis videopokalbis yra apie didžiausią lietuviškosios žiniasklaidos bėdą – nenorą imtis rimtų, gyvybiškai svarbių temų, tendencingumus, pataikavimą siauriems partijų interesams („Didžiausia lietuviškosios žiniasklaidos nuodėmė“). Bet šis procesas tęsiasi iki šiol.

Trečiąjame videopokalbyje filosofas pasakoja, kas, kaip ir kodėl tyčiojasi iš lietuvių kultūros. Taigi: „ne kiekvienas žmogus sugeba tapti menininku“ ir „ne kiekvieną menininko darbą galima vadinti menu“.

Filosofas Krescencijus Stoškus svarsto, kokių paminklų trūksta Lietuvai. To surūdijusio vamzdžio Vilniaus centre jis nevadina paminklu, svarsto, kodėl protingi, išsilavinę lietuviai nusprendė, kad vamzdis Neries pakrantėje  vertas solidžių apdovanojimų.  Filosofas analizuoja ir tikrąją kai kurių Jono Meko bei „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ darbų vertę.

Bet svarbiausia, kad filosofas paaiškina, iš kur ateina noras niekinti lietuvių kultūrą ir kodėl mes dažnai apsimetame nematą, kad iš mūsų tyčiojamasi.

Žodžiu, liūdna ir baugu: nebemokame, nebenorime atskirti, kas yra gražu, o kas – bjauru. Tai byloja, jog mūsų valstybė degraduoja. 

Kokią išeitį siūlo mums filosofas Krescencijus Stoškus?

Su filosofu Krescencijumi STOŠKUMI kalbasi Slaptai.lt redaktorius Gintaras Visockas.

Videointerviu trukmė – 31 min.

Rekomenduojame įsidiegti VLC video grotuvą, kuris turi visus filmo peržiūrai reikalingus video kodavimo paketus: https://www.videolan.org/vlc/index.lt.html.

 

video_999935

play-sharp-fill

2016.02.01; 06:43

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *