Florencijai grąžino Antrojo pasaulinio karo metu nacių pavogtą paveikslą


Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas penktadienį apsilankė Florencijoje ir grąžino paveikslą, kurį Antrojo pasaulinio karo metu pavogė nacių kariuomenė.
 
Į galeriją Florencijoje sugrąžintas olandų tapytojo Jano van Huysumo (1682–1749) darbas „Vaza su gėlėmis“, kuris šiaip jau yra Uficių galerijos kolekcijos dalis, bet nuo 1944 m. buvo laikomas dingusiu.
 
„Tai laiminga ilgos, priverstinės kelionės svetur pabaiga“, – per iškilmingą ceremoniją Pičio rūmuose, kurie yra Uficių muziejaus komplekso dalis, sakė H. Maasas.
 
„Šiandien Florencijoje užrašėme dar vieną gražų kultūrinės diplomatijos tarp Italijos ir Vokietijos puslapį. O šios šalys yra dvi Europos Sąjungos įkūrėjos. Šiam paveikslui lemta kaboti būtent čia“, – teigė ministras.
Paveikslas „Vaza su gėlėmis“ Vokietijoje staiga atsirado tik 1991 metais, kai viena vokiečių šeima, teigusi, kad paveikslą įgijo teisėtai, bandė jį parduoti aukcione.
 
Italijos ir Vokietijos vyriausybės atstovai nuo to laiko bendradarbiavo, kad dingusį paveikslą sugrąžintų į Uficių galeriją. Vokietijoje gimęs muziejaus vadovas Eikė Schmidtas anksčiau šiemet buvo teigęs, kad paveikslo sugrąžinimo užduotis buvo Vokietijos moralinis įsipareigojimas.
 
Šio eksponato vertė nėra žinoma, bet J.van Huysumas yra laikomas natiurmortų meistru.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 10:06
print