G. Landsbergis apdovanotas Ukrainos valstybiniu ordinu


Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. URM nuotr.

Penktadienį Kyjive viešintis Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis apdovanotas valstybiniu Ukrainos apdovanojimu – prezidentas Volodymyras Zelenskis ministrui skyrė trečiojo laipsnio kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo ordiną už pagalbą Ukrainai. Pats užsienio reikalų ministras tikina, kad tai yra visos Lietuvos ir diplomatų įdėto darbo įvertinimas.
 
„Aš iš tikrųjų nelabai žinau, kaip tą priimti. Retai turiu ką pasakyti tokiose situacijose. Kiek tai nuo manęs priklauso – esu dėkingas. Dariau ir darysiu tą, kuo tikiu – dėl Ukrainos. Tikiu, kad tai mūsų visų pergalė, kurios mes siekiame“, – LRT radijo žurnalistams Kyjive sakė G. Landsbergis.
 
„Bet manau, kad tai yra įvertinimas ir bendro rezultato, visų pirma, diplomatinės tarnybos, kuri kiekvieną dieną ir prieš karą, ir gerokai iki karo dirbo telkdama pagalbą Ukrainai, dirbo padėdama Ukrainai. Lygiai taip pat visos valstybės (įvertinimas – ELTA), kur turbūt galiu būti atstovas šalies, kurioje ne tik tai politikai remia, ne tik viena valdančioji ar opozicinė partija yra širdimi su Ukraina, bet yra visa šalis – kur kiekvienas iškeliantis vėliavą, kur kiekvienas paaukojantis eurą „RADAROM“ akcijai, ateinantis į mitingą ar palaikymo akciją yra tas tikrasis rėmėjas. O aš galiu būti tiktai kuklus valstybės atstovas“, – kalbėjo jis.
 
ELTA primena, kad penktadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyko į Kyjivą, kur susitiko su Ukrainos prezidentu bei kitais Kyjivo lyderiais.
 
Paskutinį kartą Kyjive G. Landsbergis lankėsi praėjusių metų lapkričio mėnesį.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.03.25; 08:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *