Galimybės privatizuoti laisvus Kleboniškio žemės sklypus dar teks palaukti


2015 m. lapkričio 16 d. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje, prokuroro Marijaus Šalčiaus iniciatyva, buvo pradėtas patikrinimas dėl galimai viešojo intereso pažeidimo, susijusio su galimu ketinimu perleisti Kaune esančios Kleboniškio vandenvietės teritorijos dalį į privačią nuosavybę.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį žiniasklaidos dėmesio sulaukė Kleboniškio vandenvietė, aprūpinanti kauniečius vandeniu. Buvo  įtarta, jog nesant oficialiai įregistruoto žemės sklypo Nekilnojamojo turto registre, kai kurie iki nacionalizacijos buvę savininkai bando pasinaudoti esama situacija ir įsigyti žemės sklypus prestižinėje Kauno vietoje. 

Atsižvelgiant į tai, kad, pagal LR žemės reformos įstatymą, vandenviečių teritorijos yra priskiriamos neprivatizuotinai žemei buvo pradėtas patikrinimas.

2014 metais Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kauno miesto skyriui buvo pradėti teikti piliečių prašymai atkurti nuosavybės teises į Kleboniškio vandenvietės teritorijoje esančią žemę, teigiant, jog ši – laisva, neužstatyta valstybinė žemė. Kaip žinia, Lietuvoje galiojantys teisės aktai leidžia atkurti nuosavybes teises minėtus kriterijus atitinkančioje teritorijoje.

„Dėl nesuformuoto Kleboniškio vandenvietės sklypo, kuris, kaip paaiškėjo patikrinimo metu, priklauso UAB „Kauno vandenys“, ir nežinant tikslių šios teritorijos ribų bei laisvos valstybinės žemės ploto, kyla pavojus neteisėtai atkurti nuosavybes teises į žemę, patenkančią į vandenvietės teritoriją. Tokiu būdu išimtinė valstybės nuosavybė taptų privačia“ – teigė patikrinimą vykdantis viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Marijus Šalčius.

Patikrinimo metu nustatyta, kad viešasis interesas yra pažeidžiamas UAB „Kauno vandenys“ nesuformuojant ir Nekilnojamojo turto registre neįregistruojant Kleboniškio vandenvietės žemės sklypo, kadangi tai ne tik daro žalą efektyviai įmonės veiklai, bet ir, kaip buvo nustatyta atliekamo patikrinimo metu, yra kliūtis vykdyti tolimesnę žemės reformą: neleidžia kompetentingoms valstybės institucijoms priimti objektyvius ir pagrįstus sprendimus dėl valstybės žemės racionalaus panaudojimo.

Nagrinėjamu atveju UAB „Kauno vandenys“, kuriai priklauso Kleboniškio vandenvietė, visų akcijų valdytoja yra Kauno miesto savivaldybė. Prokuroras konstatavo, kad viešąjį interesą pažeidžiantis UAB „Kauno vandenys“ neveikimas yra daromas Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus veiklos srityje, todėl 2015 m.  gruodžio 14 d. nutarimu įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją  imtis priemonių minėtajam pažeidimui pašalinti.

2016 m. vasario 4 d. Kauno miesto savivaldybės administracija informavo, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius priėmė sprendimą organizuoti Kleboniškio vandenvietės žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Erika Bogusevičiūtė (Kaunas).

2016.02.13; 13:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.