Galingiausių pasaulio pasų reitingas: lietuviškasis – 9-oje vietoje


„Henley“ paskelbė jau tradiciniu tapusį visų pasaulio šalių pasų indeksą, kuriame įvertinamas paso „galingumas“, arba tai, į kiek šalių tokio paso savininkas gali keliauti be vizos, rašo CNN.
 
Antrojo ketvirčio pasų reitinge pirmąsias vietas užėmė Azijos šalių pasai. Pirmąją vietą su 189 šalimis, į kurias pasų savininkai gali keliauti be vizos, užėmė Japonijos ir Singapūro pasai.
 
Antroji vieta atiteko Pietų Korėjai, Suomijai ir Vokietijai. Šių šalių atstovai džiaugiasi kelionėmis be vizos į 187 šalis.
 
Trečioje vietoje liko Danija, Italija ir Liuksemburgas (186 šalys), po jų – Prancūzija, Ispanija ir Švedija su 185 valstybėmis, į kurias šių šalių piliečiai keliauja be vizos.
 
Į 184 šalis be vizos keliauja Austrijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Šveicarijos piliečiai, o į 183 – Belgijos, Kanados, Graikijos, Airijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų gyventojai.
 
Po jų seka Malta ir Čekija, kurių pasų savininkai be vizos gali vykti atitinkamai į 182 ir 181 šalį.
 
Lietuvos pasas smarkiai nenusileidžia pasaulio lyderiams – mes esame 9-oje vietoje kartu su Australija, Islandija ir Naująja Zelandija, o lietuviškasis pasas be vizos leidžia keliauti net į 180 šalių.
 
Tuo tarpu kaimynai latviai rikiuojasi iškart po mūsų – 10-oje vietoje (179 šalys), o estai – 11-oje (178 šalys).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.04; 02:00
print