Gamtininkui Algirdui Knystautui – prestižinė profesoriaus Česlovo Kudabos premija


Judėjimo „Už gamtą“ vadovui Algirdui Knystautui skirta prestižinė profesoriaus Česlovo Kudabos 2016 m. premija.

Algirdas Knystautas – gamtos mokslų daktaras, ornitologas, fotografas, visuomenės veikėjas, žurnalistas.  Pagrindines gyvenimo gaires rasite čia https://lt.wikipedia.org/wiki/Algirdas_Knystautas

Česlovas Kudaba
Profesorius Česlovas Kudaba (LRS nuotrauka).

Algirdo, kaip tikro gamtininko iš prigimties, istorija prasidėjo jam tebūnant ketverių. Gyvendamas su savo seneliais, šviesios atminties Lietuvos liaudies rašytoju Juozu Paukšteliu ir nusipelniusia mokytoja Brone Paukšteliene, pradėjo labai domėtis paukščiais, slaugė sužeistą kovą.

Tokio pat amžiaus tėvo nuvestas į gegužės 1-sios demonstraciją Kėdainiuose, į senelio klausimą, ką gi ten matė, atsakė – tris karves prie Nevėžio.

Toliau gyvenimas vystėsi audringai. Po studijų Vilniaus Universitete ėmėsi leidybinės veiklos, išleido eilę knygų Lietuvoje bei užsienyje. Vadovaudamas tarptautinėms ornitologinėms ekspedicijoms, išmaišė visą pasaulį ir lankėsi 143 šalyse ir teritorijose visuose žemynuose.

Daug labai žymių ir garsių asmenybių jam teko laimė sutikti ir dirbti kartu. Tai prof. R.Kazlauskas, dr. Vladimiras Flintas, prof. R.Dolnikas, seras Peter‘is Scott‘as, Gerald‘as Durrell‘as, prof. Birutė Galdikas, prof. V.Antanaitis  ir daugelis kitų.

Lietuvoje drauge su teatro režisieriumi Gintaru Varnu įsteigė visuomeninį judėjimą „Už gamtą“ bei paukščių stebėtojų klubą „Aves Lituania“.

Prof. Č.Kudabos premija Algirdui skirta už nuopenus gamtosaugai ir gamtosauginiam švietimui. Premija bus teikiama birželio 3 d., 14.30 val. Aplinkos ministerijoje, minint Pasaulinę aplinkos dieną.

Informacijos šaltinis – visuomeninis judėjimas „Už gamtą“

Pirmojoje nuotraukoje: gamtininkas Algirdas Knystautas (Augusto Didžgalvio nuotrauka, Vikipedija), antrojoje – profesorius Česlovas Kudaba.

2016.06.03; 09:03

print