Gana šiurpių rekordų


Naujieji metai jau prasidėjo. Tada, kai gimė Kristus. Tada, kai Žemelė pradėjo naują ratą aplink Saulę. Kitokių Naujųjų aš nepripažįstu. Kvailiojimas gruodžio 31-ąją ir sausio 1-ąją man nedaro jokio įspūdžio.

Džiugu gal tik tiek, kad pagaliau baigiasi prekybos centrų apgultis, banalių, dažnai nenuoširdžių linkėjimų vajus, šiek tiek nuslūgs alkoholio upių potvynis, vieniši, nelaimingi žmonės gal vėl nesijaus tokie beviltiškai vieniši ir nelaimingi. Paaugliai dar savaitę kitą vakaro ir nakties ramybę drums petardų šūviais, vienas kitas gal net sušižalos, bet gyvenimas, kaip ištvinusi upė, neišvengiamai pagaliau ims tekėti senąja, tikrąja vaga. Suskaičiuosime potvynio padarytus nuostolius ir grįšime prie nebaigtų darbų.

Man patiko paskutinis šių metų LRT forumas (žurnalistas Edmundas Jakilaitis). Patiko būtent dėl to, kad šventės išvakarėse nepabūgo kalbėti apie baisius dalykus: lėtą tautos mirtį ir visų valdžių nesugebėjimą jai pasipriešinti. Apie tautos, visuomenės abejingumą savo mirčiai,  nesugebėjimą iš valdančiųjų pareikalauti atsakomybės, kai protestuojama tik bėgant iš Lietuvos.

Problemos tokios sudėtingos, jų priežastys tokios įvairios, kad gali apimti neviltis. Ar dar įmanomą ką nors pataisyti? Kaip ir vienus, ir kitus pažadinti iš nusikalstamo neveiklumo, supurtyti, sutelkti neatidėliotiniems darbams?

Valdžią turime tokią, kokios esame verti. Kaip iš šio užburto rato ištrūkti, kaip  visuomenei, intelektualams pakilti aukščiau už savanaudžius, gyvenančius tik nuo rinkimų iki rinkimų, besirūpinančius tik savo karjera, perrinkimu kitai kadencijai?

Toks Forumas, surengtas pačiu netinkamiausiu metu, – kai esame susirūpinę vien užkandžiais ir gėrimais, pramogomis ir dovanomis, – teikia vilčių, kad dar yra blaiviai mąstančių žmonių, kurie sugebės neapsiriboti vien kalbomis. Šia tema kalbame (bet nieko nedarome) gerą dešimtmetį. Gal jau gana siekti šiurpių rekordų: esame sparčiausiai nykstanti, daugiausiai gerianti, labiausiai emigruojanti, savižudiška… tauta. Juk esame pasiekę ir neabejotinai puikių laimėjimų.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2014.12.30; 14:01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.