Garis Kasparovas „NATO aljansui nereikalingas Vladimiras Putinas“


Tam, kad būtų sutriuškinta Islamo valstybė, nei JAV, nei NATO nereikalinga Rusijos pagalba. Tokia pasaulio šachmatų čempiono, Rusijos opozicionieriaus, Niujorko Žmogaus teisių fondo pirmininko Gario Kasparovo nuomonė.

Rusijos opozicionierius Garis Kasparovas taip pat įsitikinęs, jog Islamo valstybę JAV ir NATO pajėgios sutramdyti be Irano pagalbos. Be to, G.Kasparovas įsitikinęs, jog Vašingtono ir Briuselio sumanymas bendradarbiauti su dabartiniu Kremliumi likviduojant Islamo valstybę – kvailas.

Ši G.Kasparovo nuomonė išguldyta leidinyhe „The Wall Street Journal“.

Kokios dar įsimintinos G.Kasparovo mintys paskelbtos minėtame leidinyje?

Žinomas Rusijos opozicionierius mano, jog Vladimiras Putinas dislokuoja Sirijoje rusišką karinį kontingentą visai ne tam, kad padėtų Vakarams likviduoti ISIL keliamus pavojus, o tam, kad karine jėga palaikytų Bašarą Asadą, o Rusijos viduje bei Europoje organizuotų naują V.Putinui palankią propagandinę kampaniją, esą demokratiniai Vakarai niekaip neišsiverčia be Kremliaus.

G.Kasparovas spėja, jog kuo sudėtingesnė padėtis Sirijoje, tuo Kremliaus diktatoriams tik geriau, nes Sirijos bėdos atitraukia Europos dėmesį nuo Ukrainos vargų. V.Putinas taip pat trokšta, jog Europos Sąjungą užtvindytų kuo daugiau pabėgėlių iš Afrikos, Sirijos, Irako ir Afganistano, nes paaštrėjus pabėgėlių krizei į valdžią ES šalyse ateis kraštutiniai dešinieji, siekiantys glaudesnių dragysčių su Rusija bei reikalaujančių panaikinti Rusijai taikomas ekonomines sankcijas. Kokio dar geresnio scenarijaus gali norėti V.Putinas: išstumtas iš Vakarų elito jis vėl sugrįžta kaip įtakingas, reikalingas, nepamainomas žaidėjas. Ne V.Putinas prašo Vakarų priimti jį atgal į galingiausių ir įtakingiausių pasaulio valstybių klubą, o Vakarai maldauja V.Putino sugrįžtant…

G.Kasparovas tvirtina: JAV ir Europos draugystė su šandienine Rusija, Iranu ir Bašaru Asadu – nereikalinga ir tuo pačiu amorali. Juk Iranas ir Sirija laikomos terorizmo globėjomis….

Taip pat būtina pridurti, jog G.Kasparovas įsitikinęs: „NATO ir JAV tokios galingos, kad joms nė per nago juodymą nereikalinga nei moralinė, nei karinė Rusijos pagalba likviduojant teroristinius žinidinius. Norint pažaboti terorizmą Vakarams reikalingas tik ryžtingumas, o ne rusiški ginklai ar V.Putino pareiškimai.

G.Kasparovas perspėja, jog Amerikos bendradarbiavimas su B.Asadu ir Irano šiitais sustiprins Artimųjų Rytų sunitų įsitikinimą, esą vienintelė jų atrama – ISIL.

Sirijos ir Irako žmonėms reikalingas stabilumas ir apsauga, ir tada ISIL gretos išseks. Niekas nenorės tapti ISIL savanoriais. O bombardavimai įkvėps dar daugiau teroristų karui su Vakarais, tuo pačiu į Europą plūstelės dar didesni pabėgėlių pulkai.

Taigi JAV ir NATO privalo kuo greičiau pradėti karinę sausumos operaciją prieš ISIL. Karinė operacija neturi apsiriboti vien oro antskrydžiais. Reikalinga karinė intervencija žeme. Vakarų taktika vien tik gintis – bloga taktika. Užuojautų žuvusiųjų artimiesiems ir pareiškimų apie solidarumą akivaizdžiai nebeužtenka.

Šiandieninis pasaulis per daug mažas, o problemos – per daug didelės, kad ISIL būtų galima įveikti žodžiais.

Štai tokios Rusijos opozicionieriaus G.Kasparovo įžvalgos.

Informacijos šaltinis – svoboda.org.

Slaptai.lt nuotraukoje: pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos opozicionierius Garis Kasparovas.

2015.11.20; 06:10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.