Garis Kasparovas siekia vadovauti pasaulio šachmatams


Rugpjūtį įvyks FIDE prezidento rinkimai. Praėjusią savaitę oficialiai užsiregistravo kandidatai – Garis Kasparovas ir dabartinis organizacijos vadovas Kirsanas Iliumžinovas, praneša The Guardian. Tie rinkimai bus „daugiamečio prezidento ir naujo pretendento, Rusijos ir Vakarų, asmeninio patronažo ir korporacinio rėmimo, senų draugų, kurie tapo priešais, epinio masto kautynės“, – rašo žurnalistas Alekas Lui.

Kirsanas Iliumžinovas sakė, kad jo misija – per šachmatus įvesti taiką visame pasaulyje. Tam jis nori pasiekti, kad pasaulyje padaugėtų šachmatininkų iki 1 milijardo. „Milijardas žmonių – tai kritinė masė. Iš tos masės iškils ministrai ir prezidentai, ir prieš duodami įsakymą jie pagalvos, – sakė K.Iliumžinovas. – Tada karai liausis ir pradės įsitvirtinti taika“.

Pasak straipsnio autoriaus, K.Iliumžinovas mano, kad žmonijos civilizacija – „nežemiško įsikišimo“ tvarinys, o šachmatai – „kažkoks kodas, kurį mums davė kita civilizacija“.

K.Iliumžinovo kritikai mano: toks nestandartinis požiūris – našta FIDE organizacijai. Jo pareiškimus apie ateivius iš kitų planetų Garis Kasparovas pavadino „katastrofa organizacijai“ ir trukdžiu jos augimui, sakoma straipsnyje. K.Iliumžinovo įvaizdis nukenčia dėl to, kad iki šiol nėra nei rėmėjų, nei vietos, kur vyks Kasparovo ir Anando mačas dėl pasaulio čempiono titulo.

„Nė vienas Vakarų rėmėjas niekada nebus su kuo nors, kas kalba apie ateivius iš kitų planetų ir lankosi vizitų vis prastesnėse pasaulio diktatūrose“.

„Drabstymosi purvais kampanija jau įsismarkavo, abi šalys šiemet buvo apdergtos skandalų. Pasak prasiskverbusio į spaudą memorandumo, K.Iliumžinovas ir verslininkas iš Londono Endrius Polsonas, kelių populiarių Rusijos žiniasklaidos priemonių steigėjas, planavo įsteigti kompaniją, kuri rengtų šachmatų varžybas, o pelną dalytųsi“, – sakoma straipsnyje.

„Kitas į spaudą pakliuvęs dokumentas liudijo, regis, balsų pirkimo schemą, dėl kurios neva tai susitarę G.Kasparovas ir FIDE generalinis sekretorius. Tuos tvirtinimus abu neigė. Vėliau G.Kasparovas savo portale pateikė galutinio kontrakto su Leongu kopiją, o Iliumžinovas pareiškė, kad jo sandėris su Polsonu taip ir nebuvo patvirtintas“, – rašo autorius.

Pagal FIDE portalo duomenis, 56 nacionalinės federacijos – už K.Iliumžinovą, 20 – už G.Kasparovą. Bet G.Kasparovo šalininkas Britanijos didmeistris Naidželas Šortas nesitiki didelio atotrūkio. „Žinoma, jau nebus taip, kaip 2010 ar 2006 metais, kai K.Iliumžinovas įveikė konkurentus gana įtikinančia pergale“, – sakė jis.

Šaltinis: The Guardian

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

Redakcijos manymu, čia viskas – kur kas aiškiau ir paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Buvęs pasaulio šachmatų čempionas G.Kasparovas – Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas. O K.Iliumžinovas nėra Rusijos vadovo V.Putino oponentas. Tad Lietuvai būtų žymiai parankiau, jei FIDE prezidento postą užimtų būtent provakarietiškai nusiteikęs Garis Kasparovas, kuriam rūpi, jog Rusija netaptų agresyvia, imperines užmačias puoselėjančia valstybe. Lietuvos šachmatininkai turėtų remti tik G.Kasparovą. Bet Kremlius puikiai išmokęs skaldymo meno. Štai – ir visa intriga.

Nuotraukoje: buvęs pasaaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas.

2014.05.21; 06:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.