Garsios menininkės nužudymo byla perduota teismui


Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Liutauras Rudzevičius perdavė teismui rezonansinę baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai iš savanaudiškų paskatų nužudžius žinomą ne tik Lietuvoje dailininkę Agnę Každailytę  pateikti aštuonis kartus teistam 27-erių  metų M. L. Teismo verdiktas

Jis taip pat kaltinamas neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės įgijimu bei panaudojimu, pasikėsinimu sukčiauti, vagyste bei turto sunaikinimu bendrininkų grupėje. Kaltinimai dėl vagystės bei svetimo turto sunaikinimo veikiant bendrininkų grupėje su M. L. ir dėl nepranešimo apie žinomą labai sunkų nusikaltimą pateiktas taip pat ne kartą teistam 42 metų A. B.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų liepos 22 d. kaltinamasis M. L. apie 2 valandą nakties peiliu atsirakino nukentėjusiosios buto Vilniuje duris ir pasmaugė namie buvusią moterį. Įvykdęs nusikaltimą kaltinamasis M. L. pertempė jos kūną į tuščią kaimyno butą, kurio duris buvo išlaužęs jau anksčiau, bandė slėpti nusikaltimo pėdsakus. Pasišalindamas iš nusikaltimo vietos M. L. pasisavino aukos mobilųjį telefoną, kompiuterį, banko korteles bei kelis kitus asmeninius daiktus.

A. Každailytei netikėtai dingus iš artimų bičiulių ir šeimos narių akiračio, policija pradėjo intensyviai vykusią paiešką, apie dingusią menininkę pranešė daugelis žiniasklaidos priemonių, žinia plito ir socialiniais tinklais internete. Po kelių dienų su nužudymu susieti M. L. ir A. B. buvo sulaikyti, o A. Každailytės kūnas – surastas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą nustatė, kad M. L. 2015 metų pavasarį apsigyveno Vilniuje pas A. B., su kuriuo susitiko ir susidraugavo Alytaus pataisos namuose.

Kaltinamieji su A. Každailyte buvo supažindinti, kai ji pardavusi savo butą kėlėsi gyventi į kitą – abu vyrai buvo pasamdyti remontuoti naująjį moters būstą ir padėti jai persikraustyti.

Pradėję buto remonto darbus M. L. ir A. B. pastebėjo, kad kaimyniniame bute niekas negyvena. Tyrimo duomenimis, išlaužę šio buto duris, jie apsilankė jame kelis kartus ir pavogė įvairiausių daiktų už bendrą beveik 13 000 eurų sumą. Išlaužtos kaimyno buto durys buvo pridengtos remontuojam menininkės butui nupirktais stiklo vatos paketais, tad įsilaužimo žymių niekas nepastebėjo.

Persikraustymo dieną, kaip įtariama, M. L.  iš moters rankinės ištraukė 100 eurų – neva už tai, kad ji neatsiskaitė už tebevykstančius remonto darbus. Kitą dieną apie pavogtus pinigus tapo žinoma, tad M. L. paslaugų buvo atsisakyta.

Keletą dienų A. B. butą remontavo vienas. Vieną vakarą, kai A. B. grįžo po šio darbo namo, M. L. užsiminė, kad eis apvogti A. Každailytės ir po kelių valandų išėjo. Likęs namie A. B. paryčiais sulaukė M. L. skambučio ir susitiko su juo mieste. Laukdamas bendrininko M. L. sugebėjo pasinaudoti nužudytosios banko kortele ir iš jos sąskaitos nuėmė virš 100 eurų, už kuriuos abu kaltinamieji vėliau pirko narkotikų. Nužudytosios daiktus, kurių bendra vertė nesiekė 500 eurų, ketinta parduoti.

Šiuo metu abu kaltinamieji yra suimti. Baudžiamoji byla parduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2016.07.21; 06:42

print