„Gazprom” antimonopolinis tyrimas truks maždaug vienerius metus


Europos Sąjungos energetikos reikalų komisaras Giuntheris Oettingeris (Giunteris Otingeris) teigia, kad naujienų dėl Rusijos koncerno „Gazprom“ galimo piktnaudžiavimo monopoline padėtimi gali tekti laukti metus.

„Ne, šiuo metu tai sprendžiama ne politiniame lygmenyje, tai objektyviai sprendžia mūsų ekspertai ir mes turime laukti rezultatų. Mes nenorime daryti įtakos šiam procesui – jis turi būti objektyvus, teisingas ir nepriklausomas. Aš sakyčiau, po šešerių – dvylikos mėnesių – tai priklauso nuo mūsų ekspertinio lygmens – mes ir pamatysime jų patarimus“, – spaudos konferencijoje Vilniuje sakė G. Oettingeris.

Europos Komisija šiuo metu atlieka tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos Vidurio ir Rytų Europoje – įtariama, kad koncernas, susiedamas dujų kainas su naftos kainomis, galėjo nustatyti neteisingas kainas klientams.

Komisijos narys pabrėžė, jog reikia panaikinti „Gazprom“ Lietuvai tiekiamų dujų monopoliją. Anot G. Otingerio, ES yra pasiruošusi padėti Lietuvai derybose su „Gazprom“.

Tuo tarpu „Gazprom“ bando įsiūlyti naujas derybas Lietuvai „dėl viso santykių paketo“ ir siekia, kad už dujų kainų nuolaidas Lietuva atsisakytų dujų sektoriaus reformos, sudarytų ilgalaikę tiekimo sutartį, taip pat atšauktų Stokholmo arbitražui pateiktą 5 mlrd. litų vertės ieškinį.

XXX

Europos Komisijos energetikos komisaras Giuntheris Oettingeris, viešėdamas Lietuvoje, pareiškė, kad Rusijos dujų tiekėja bendrovė „Gazprom“ laukiama Europoje, tačiau ji turi laikytis ES rinkos taisyklių.

Anot jo, Lietuvai tiekiamų dujų kaina yra net iki 40 proc. aukštesnė negu kitoms ES valstybėms. „Mūsų tikslas – pasiekti, kad dujų kaina Vilniuje būtų kaip Berlyne ar Hagoje“, – kalbėjo G. Oettingeris.

Lietuva iniciavo tyrimą dėl konkurenciją ribojančių „Gazprom“ veiksmų. Ši monopolininkė galėjo skaidyti dujų rinką trukdydama laisvam dujų tiekimui.

Informaciniai šaltiniai – Delo, Focus.

2013.05.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *