„Gegužės 3-iosios“ grupė pritarė siūlymui Vilniaus regione retransliuoti Lenkijos televizijų programas


„Gegužės 3-iosios“ grupė pritarė siūlymui Vilniaus regione retransliuoti Lenkijos televizijų programas.

A.Kubilius taip pat džiaugiasi, kad gruodį suburta „Gegužės 3-iosios“ grupės, kuri siekia analizuoti ir spręsti Lietuvos lenkų bei Lietuvos-Lenkijos problemas, veikla duoda pozityvių rezultatų.

Seimo „Gegužės 3-iosios“ grupė, sausio 18 d. posėdyje, atsižvelgdama į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) generalinio direktoriaus Remigijaus Šerio pateiktus pasiūlymus, kaip būtų galima spręsti Lenkijos televizijų programų retransliacijos į Vilniaus regioną klausimą, pritarė sprendimui, kad į Vilniaus regioną turi būti transliuojama iki 8 tokių programų. Grupė paprašė LRTC generalinio direktoriaus R. Šerio tęsti visas su retransliacijos įgyvendinimu susijusias procedūras, įskaitant derinimą su Lenkijos ambasada, transliuotojais ir Lietuvos institucijoms, bei reguliariai informuoti grupę apie projekto eigą.

„Gegužės  3-iosios grupė tikisi, kad iki birželio 1 d. tokios Lenkijos televizijų retransliacijos bus pradėtos. Tai yra svarbu, nes kaip rodo daugelio sociologų ir politologų tyrimai, Vilniaus regiono gyventojai daugiausiai žiūri Rusijos ir Baltarusijos televizijų programas, o galimybės stebėti Lenkijos televizijas, nors daugelio gimtoji kalba yra lenkų, neturi. Todėl šio regiono gyventojai yra įsprausti į Rusijos propagandos formuojamą informacinę erdvę. Tai kelia didelį susirūpinimą ir manome, kad šis sprendimas padės regiono žmonėms turėti galimybę stebėti objektyvesnę informaciją gimtąja kalba ir susidaryti objektyvesnį vaizdą apie vykstančius procesus“, – teigė „Gegužės 3-iosios“ grupės iniciatorius Andrius Kubilius.

A.Kubilius taip pat džiaugiasi, kad gruodį suburta „Gegužės 3-iosios“ grupės, kuri siekia analizuoti ir spręsti Lietuvos lenkų bei Lietuvos-Lenkijos problemas, veikla duoda pozityvių rezultatų.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt portalas.

2017.01.20; 05:05

print