Gelbėkime Girulių girią


Prieuosčio geležinkelio stoties rekonstrukcijos plane numatyta įrengti mažiausiai 15-lika geležinkelio kelių, skirtų pramonės objektų aptarnavimui. Praktiškai tam reikėtų paaukoti visą Girulių girią. Jau dabar miškas dvokia nafta, o likusį, sakais kvepiantį mišką, numatyta sunaikinti. Dar 1993-1994 metais buvo planuojama statyti giliavandenį uostą Melnragėje, su visa tam reikalinga infrastruktūra. Klaipėdos miesto savivaldybė, kaip šio projekto užsakovė, padedant mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomiems gamtosaugininkams, atims iš klaipėdiečių paskutinį gaivaus oro gurkšnį! Tai – barbariškas nusikaltimas! To nedrįso daryti net sovietinė valdžia! Priešingai, ji rūpinosi šio miško išsaugojimu.

1960 m. rugsėjo 17 d. Girulių miškui, atsižvelgiant į jo ypatingą reikšmę, buvo suteiktas botaninio-zoologinio draustinio statusas. Deja, nepriklausomos Lietuvos valdžia, siekdama paversti visą Girulių mišką pramonine zona, 1992 metais, slapta nuo visuomenės, Girulių botaninio-zoologinio draustinio statusą panaikino.

Valdžia sąmoningai ignoruoja ne tik LR Konstitucijos nuostatas ir aplinkos apsaugos įstatymus, bet ir tarptautinius susitarimus: 1992 m. Rio-de-Žaneire buvo priimtas tarptautinis susitarimas, kad 7 km nuo jūros atstumu nevalia naikinti miškų tam, kad jūra būtų apsaugota nuo taršos!

Ši valdžia tarsi „pamiršo“, kad dar 1834 metais senieji Klaipėdos pirkliai, siekdami apsaugoti Klaipėdos miestą nuo pustomo smėlio ir atšiaurių šiaurės-vakarų vėjų, savo asmeninėmis lėšomis pradėjo pajūrio pakrančių apželdinimą mišku. Šio miško sodinimo darbai, kol subrendo nuostabus pušų miškas, truko apie 150 metų! Šiandien  oficialiai pripažinta, kad Klaipėda yra vienas iš labiausiai užterštų Lietuvos miestų. Todėl jau nieko nestebina vėžio ir kitų baisių ligų epidemija Klaipėdos krašte. Vienintelė vieta, kur klaipėdiečiai dar gali su šeimomis atgauti ramybę ir sveikatą,  yra mūsų protėvių sodinta Girulių giria.

Mieli Lietuvos žmonės ir visi tie, kurie neabejingi GAMTAI, neleiskime Klaipėdos miesto valdžiai ir pramonės lobistams sunaikinti mūsų visų turtą, kultūrinį protėvių  paveldą – Girulių girią – vienintelę sveikatos ir poilsio oazę!

„Būkime vieningi“ – Klaipėdos regiono visuomeninių nepolitinių organizacijų ir aktyvių Lietuvos Respublikos piliečių sambūris

Vytauto Visocko nuotr.

2011.01.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.