Gėlės ir žvakutės Laurai ir Andresui


Beveik kasdien kuriame nors vokiečių kalba leidžiamame internetiniame laikraštyje rašoma apie lietuvių padarytus nusikaltimus. Bet nuo lapkričio 29-osios Kiolno regiono vokiečius šiurpina straipsniai apie jaunos lietuvės tragediją.

Antraštės „Mirtini šūviai pasibaigus meilei“, „Dviguba žmogžudystė Braunsfelde“, „Ar nusikaltėlis pabėgo į užsienį?“, „Beprotis stalkeris tapo kileriu“, „Policija medžioja žudiką iš Kiolno“. Juose rašoma apie brutalų Lauros Valančiūtės ir jos kolegos iš Čilės Andreso Oliveros nužudymą.

Paskelbta dviguba žmogžudyste įtariamo 41 metų Mustafos Tilki paieška visoje Europoje. Policija kreipėsi į gyventojus pagalbos, nepamiršdama perspėti, kad ieškomas vyras gali būti ginkluotas.

Pasak portalo ksta.tv, 29 metų vadybininkė Laura į Vokietiją atvyko prieš 12 metų, ji aštuonerius metus susitikinėjo su keturių dukrelių tėvu turku Mustafa Tilki. Anot laikraščių pranešimų, neseniai Laura savo draugui pasakė, jog nutraukia su juo santykius. Vyriškis negalėjo susitaikyti su išsiskyrimu, ėmė lietuvę persekioti. Moteris bijojo viena grįžti namo, o ir namie nesijautė saugiai, nes turkas turėjo jos buto raktą. Kuriam laikui ji rado prieglobstį savo kolegos Andreso Oliveros bute. Abu dirbo vienoje Braunsfeldo sporto agentūroje.

Liudininkai pasakojo, kad lapkričio 12-ąją Mustafa Laurai trenkė vėzdu. Moteris dėl chuliganiško jo elgesio kreipėsi į policiją, po to – į teismą. Pagal Vokietijoje galiojančius įstatymus turkui buvo uždrausta prisiartinti prie Lauros, už šio draudimo nepaisymą jam grėsė piniginė bausmė. Išgirdęs šį sprendimą, smurtautojas atrėžė: „Koks jūsų reikalas, ką aš darau su savo drauge“.

Policijos ryšių su visuomene atstovės Giobel nuomone, Laura manė, jog jai jokie rimti pavojai nebegresia. Kad jaustųsi saugiau, ji paprašė savo kolegos Andreso Oliveros palydėti ją po darbo iki namų.

Bet praėjus kelioms valandoms po Lauros paskutinio apsilankymo policijos poskyryje Mustafa vėl nutykojo Laurą ir ją lydėjusį kolegą Andresą prie Braunsfeldo sporto firmos ir davė valią rankoms. Andresas paskambino policijai. Policija dar kartą perspėjo smurtautoją. Pirmosiomis gruodžio dienomis jis turėjo atvykti į policiją apklausai.

Tą lemtingąjį vakarą Laura ir Andresas iš firmos pasuko prie elektrinio traukinio stotelės, apie 19 val. juos vėl nutykojo  M.Tilki. Žudikas paleido septynis šūvius – šovė abiems ne tik į krūtinę, bet ir į galvą. Portalo express.de nuomone, tai buvo tikra egzekucija.

Policija baiminasi dėl žudiko žmonos ir vaikų saugumo, nes mano, jog jis vėl galėtų surengti skerdynes, todėl šeima laikinai buvo apgyvendinta saugioje vietoje.

Bičiuliai šokiruoti

Olivero brolis Rudolfas, liuteronų bažnyčios kunigas, kalbėdamas su vieno Valparaiso dienraščio korespondentu, pabrėžė, jog Andresas visada gindavo nelaimėlius ir vargšus.

Čiliečio bičiuliai Kiolne taip pat šokiruoti. Keliems iš jų jis buvo papasakojęs Lauros istoriją. Vienas jo bičiulis teigė, jog Andresas nuo to laiko, kaip suteikė Laurai prieglobstį,  „rimtai nerimavo“ dėl to, kad Tilki gali sužinoti jo adresą ir jį nutykoti. „Bet jis buvo geros širdies ir nemanė, kad gali būti panaudotas toks smurtas“, – kalbėjo bičiulis. Šokiruota visos Vokietijos ledo ritulininkų bendruomenė.

Andresas jau kelintus metus treniravo Kiolno jaunimo ledo ritulio komandas, o paskutiniais metais dirbo ir Kiolno vyrų komandos „Blau –Weiß“ antruoju treneriu. Klubas paskelbė gedulą, visos savaitės treniruotės ir sekmadienio varžybos buvo atšauktos. Komandos kapitonas Patrickas Montagas kalbėjo: „Mums labai sunku, esame giliai sujaudinti. Dabar niekaip negalėtume žaisti ledo ritulį. Andresas bvuvo atviraširdis, garbingas ir neapsakomai paslaugus žmogus. Sąžiningumas tapo jo nelaime“.

Prieš visas ledo ritulio varžybas, kurios savaitgalį vyko kituose Vokietijos miestuose, Andreso Oliveros atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Nuo tragiškos dramos vakaro žiaurias žudynes primena krauju paženklintoje vietoje jautrių žmonių padėtos gėlės ir degančios žvakutės. Į Kiolną iš Čilės atvyko velionio giminės ir bičiuliai parsivežti jo palaikų į Tėvynę. Vokietijoje gyvenantys Andreso Oliveros bičiuliai ir kolegos atidarė sąskaitą padėti nužudytojo šeimai.

Lietuvoje gyvenantys Lauros Valančiūtės tėvai nėra turtingi. Stengdamasi jiems padėti parvežti Lauros palaikus į Lietuvą, Vokietijos Kelno-Bonos apylinkės lietuvių bendruomenė atidarė banke sąskaitą:

Litauische Volksgemeinschaft
Ortsgruppe Köln-Bonn
Deutsche Bank
Konto: 5308325
BLZ: 37070024

Pervedant pinigus reikia įrašyti paskirtį (Verwendungszweck) – aukojama Laurai Valančiūtei.

Nuotraukoje: Mustafa Tilki ir jo aukos.

2010.12.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *