Genadijus Petrovas per Maljorką „išplovė“ 24,5 mln. eurų


„Gennadio Vassilevič Petrov (taip originale, – red.), kuris nurodomas kaip vienas iš pagrindinių rusų mafijos bosų, būdamas Maljorkoje, pervedė 24,5 mln. eurų, kurie ateidavo iš „mokesčių slėptuvių“ („ofšorų“?), – praneša El Mundo, primindamas kad Petrovas – kaltinamasis  Ispanijos teisėsaugininkų operacijos „Trejetas“ rėmuose.

„Tie pinigai, pasak prokurorų Chuano Karrau ir Chose Grindos, pasirašiusių  (neseniai Provincijos Teismui pateiktos) bylos kaltinamąją išvadą, buvo gauti iš rusų mafiozinės grupuotės „Tambovskaja“ neteisėtos veiklos“, – rašo žurnalistai Marija Fuentealamo ir Eduardas Kolomas. 

Kaltinamojoje išvadoje minima ir grupuotė „Malyševskaja“. „Pasak dokumento, jos abi sudaro „kriminalinę bendrovę“, – rašo laikraštis.

Pagrindinis tikslas, tvirtina tyrėjai, – „išplauti neteisėtai įgytus ekonominius išteklius“.

Anot tyrimo versijos, nuo 1998 metų, kai jis atvyko į Ispaniją, „Gennadio Petrov, lydimas kelių giminaičių ir kitų Rusijos piliečių, ėmėsi steigti mūsų šalyje kompanijas, panaudodamas kapitalą, gautą pervedant (lėšas) įvairių šalių valiuta, dalinai iš Rusijos, bet daugiausia iš „mokesčių slėptuvių“ („ofšorų“?) ir šalių, kurių įstatymai garantuoja banko paslaptį ar yra neskaidrūs“ (dokumento citata).

Prokuratūra paskaičiavo, kad tų kompanijų rankose susitelkė turto – grynųjų pinigų, kilnojamojo turto, nekilnojamojo – už daugiau kaip 24,5 mln. eurų. „Kadangi jo kompanijos nesivertė realia veikla, numanoma, kad viskas daryta išplautų pinigų sąskaita“, – rašo laikraštis.

Šaltinis: El Mundo

2015.07.01; 05:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *