Geriausi moksleiviai dar turi galimybių pakliūti į „Jaunojo pedagogo akademiją“ ir visą savaitę ragauti studentiškos duonos


Geriausi moksleiviai dar turi galimybių pakliūti į „Jaunojo pedagogo akademiją“ ir visą savaitę ragauti studentiškos duonos

Vasario mėn. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) startavo „Jaunojo pedagogo akademija“, kuri kasmet sukviečia gabiausius Lietuvos moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę susipažinti su Universitetu ir pajausti studentiško gyvenimo skonį.

Akademijos metu dalyviai geriau susipažįsta su pedagogo profesija, ugdosi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius.

Tai ypač svarbus renginys siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą ir skatinant moksleivius rinktis pedagogo karjeros kelią.

Geriausi Lietuvos moksleiviai dar turi galimybių pakliūti į „Jaunojo pedagogo akademiją“ ir visą savaitę ragauti studentiškos duonos Lietuvos edukologijos universitete „matuojantis“ pedagogo profesiją.

Šių metų „Jaunojo pedagogo akademijos“ naujovė ta, kad veikia ne viena, o net trys sesijos skirtingomis studijų sritimis besidomintiems moksleiviams. Socialinių mokslų sesija jau įvyko, tačiau humanitarinių mokslų, gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesijos dar vyks.

Humanitarinių mokslų sesija vyks š. m. kovo 16–20 d. (dokumentai teikiami iki 2015 m. kovo 10 d. 16 val.),o gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesija vyks 2015 m. balandžio 13–17 d. (dokumentai teikiami iki 2015 m. balandžio 1 d. 16 val.). Moksleiviai dar gali registruotis. Daugiau informacijos www.leu.lt/jpa.

Šių metų „Jaunojo pedagogo akademijos“ socialinių mokslų sesijos dalyvės dvyliktokės Ringailė ir Monika pasakojo, kad svarbiausios priežastys, nulėmusios jų pasiryžimą dalyvauti Akademijoje, yra noras susipažinti su būsimais dėstytojais, eiti į paskaitas kartu su studentais ir, be abejonės, apžiūrėti mitais apipintus bendrabučius. „Čia tikrai jauku. Kambariai, kuriuose gyvename, turi savo istoriją, o aplink gyvena daug gerų žmonių. Tai leidžia pasijusti tikru studentu“, – sakė Ringailė.

Abi merginos tvirtino, kad „Jaunojo pedagogo akademija“ leidžia joms iš arčiau pažinti tai, ką veiks studijuodamos, ir tvirtai apsispręsti dėl savo studijų planų.

„Jaunojo pedagogo akademijos“ rengėjai sako, kad pagrindinis jų tikslas yra parodyti moksleiviams, kaip Lietuvos edukologijos universitete yra įdomu, kiek daug čia galima išmokti, sužinoti apie studijų programas, pedagogo profesiją ir kt.

„Mes pakvietėme geriausius Lietuvos moksleivius pabūti jaunaisiais pedagogais visą savaitę, kurios metu jie geriau pažintų pedagogo profesiją, ugdytųsi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo, organizavimo įgūdžius, pamatytų, koks yra tikras studentų gyvenimas, ir susirastų naujų draugų“, – pasakojo LEU Studijų rinkodaros ir karjeros skyriaus vedėjas ir vienas iš renginio organizatorių Justinas Monkevičius.

LEU, sekdamas užsienio universitetų patirtimi, praėjusiais metais nusprendė surengti „Jaunojo pedagogo akademiją“. Sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę būti Universiteto dalimi. Akademijos metu moksleiviai ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus lyderystės, komandinio darbo, organizavimo įgūdžius. Taip pat moksleiviai turi galimybę pasijusti tikrais studentais. Jie visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, valgo Universiteto valgykloje ir kt.

„Jaunojo pedagogo akademijoje“ gali dalyvauti11–12 klasių moksleiviai,kurie turi užpildyti dokumentus ir nusiųsti juos organizatoriams iki nurodytos datos. Dokumentų sąrašas ir jų aprašymas pateikiamas adresu www.leu.lt/jpa.

2015.03.04; 04:08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.