Gintarinis savaitgalis kviečia į Palangą


Šeštadienį ir sekmadienį Palangoje rengiamas Gintarinis savaitgalis.
 
Kurorto gyventojų ir svečių malonios staigmenos bei dovanos laukė ne tik paplūdimyje, bet ir įvairiose miesto įstaigose, viešbučiuose bei kavinėse.
 
Gintarinis savaitgalis – nuotaikingas renginys, kuris tapo įžanga į po savaitės Palangoje šurmuliuosiančią kurorto šventę „Myliu Palangą”.
Daugiausiai atrakcijų numatyta nuo šeštadienio vidudienio. Prie jūros, ties tiltu, buvo išbarstyta apie 40 kilogramų Baltijos gintarėlių. Juos saujomis į vandenį žarstė jūroje ant banglenčių stovinčios vaidilutės. Taip išbarstytas gintaras jūroje išbus kiek ilgesnį laiką, tad jūra jį į krantą išmes ne po kelių valandų, o po kelių dienų, o gal net ir savaitės.
 
Jau tapo tradicija Gintarinį savaitgalį vykstantis Gintaro rinkimo čempionatas. Šiais metais jis vyko septintą kartą. Dešimt norą dalyvauti čempionate pareiškusių dalyvių specialiai jiems įrengtose zonose varžėsi tarpusavy, kuris iš jų per numatytą laiką surinks daugiausiai gintaro.
 
Įvairaus dydžio gintarai buvo išbarstyti jūros krantą imituojančiame smėlyje.
 
Paplūdimyje ties jūros tiltu bei ant jo buvo demonstruojama, kaip apdirbamas gintaras, gintaro apdirbimo meistrai pasakojo, kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro. Norintieji galėjo susipažinti ir su gintaro gaudymo graibštais technika.
 
Beje, Gintarinio savaitgalio dalyvių laukė konkursai, kūrybinės užduotys, įvairios rungtys ne tik krante, bet ir vandenyje.
 
Gintarinio savaitgalio linksmybės tęsėsi ir sekmadienį. Šią dieną norintieji galėjo nemokamai apsilankyti Gintaro muziejuje, o Palangos baseine vyko gintaro grynuolių lobių paieškos. Jame dalyvauti galėjo visi baseino lankytojai – renginio metu baseino ir sveikatingumo zonose buvo paslėpta gintarų, o lankytojai buvo kviečiami juos surasti, vadovaudamiesi smagiomis nuorodomis.
 
2019.05.26; 08:26
print