Google pirmą kartą atskleidė Rusijos specialiosioms tarnyboms vartotojų duomenis


Kompanija Google pirmą kartą atskleidė savo vartotojų duomenis Rusijos valstybinėms institucijoms, patenkindamos jų paklausimą, – tai matyti iš 2012 metų liepos–gruodžio laikotarpio "Google Transparency report" ataskaitos.

Google ataskaitoje nurodoma, kad per ataskaitinį laikotarpį kompanija gavo iš Rusijos valstybinių institucijų 97 prašymus atskleisti 123-jų vartotojų duomenis.

Google visiškai arba dalinai patenkino 1 procentą prašymų. 2011 sausio – 2012 liepos laikotarpiu kompanija gavo iš Rusijos 158 paklausimus apie 170 vartotojų, bet nė vieno nepatenkino.

Ir lieka dar dvi šalys, iš kurių Google dar nė karto nepatenkino nė vieno paklausimo – tai Vengrija ir Turkija. Dažniausiai Google patenkina JAV paklausimus – 88 procentus iš 8,4 tūkst. paklausimų. Singapure, Didžiojoje Britanijoje ir Taivanyje kompanija atskleidžia vartotojų duomenis į 70 proc. paklausimų.

2012 metų birželį Google atstovai pareiškė, kad įžiūri pavojų žodžio laisvei ir demokratijos pagrindams ryšium su daugėjančiais paklausimais iš įvairių šalių vyriausybinių organizacijų, kai prašoma pašalinti turinį iš kompanijos portalų.

Šaltinis: RIA Novosti

2013.02.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *