Gruzija išlaisvino įkaitus pasienyje su Rusija


Gruzija išlaisvino įkaitus pasienyje su Rusija.

Trečiadienį Gruzijos valdžia pranešė, kad šalies teisėsaugos organų atstovai pradėjo žiaurų susišaudymą su gerai ginkluotų kovotojų gauja, perkirtusia sieną iš Dagestano ir pagrobusia įkaitais penkis gruzinų valstiečius.

Trys gruzinų karininkai ir mažiausiai 10 pagrobėjų buvo nukauti, rašo “The New York Times”. Leidinio duomenimis, prezidentas Michailas Saakašvilis pareiškė, kad Rusija yra atsakinga „už savo netvarkos eksportavimą į užsienį“.

Straipsnio autoriai primena, kad antradienį Dagestane per du teroro aktus žuvo mažiausiai 14 žmonių, tarp jų ir turintis didelį autoritetą tarp musulmonų šeichas Saidas Afandis (Acajevas).

The New York Times” pateikia duomenis, kad trečiadienį maždaug 20 žmonių grupė paėmė įkaitais penkis gruzinus už 20 km nuo Rusijos – Gruzijos sienos.

Vyriausybinė kariuomenė bandė įkaitus išlaisvinti, paskui prasidėjo susišaudymas. Grobikai buvo apsupti, belaisvius pavyko išlaisvinti, praneša leidinys.

„Gruzijos oficialūs asmenys pareiškė, kad bus atliktas tyrimas pagrobėjų asmenybėms ir kilmei išaiškinti“, – praneša straipsnio autoriai.

Gruzija rengiasi parlamento rinkimams, kurie vyks spalio pradžioje, ir prezidento rinkimams ateinančių metų pradžioje, ir valdininkai, atrodo, atidžiai stebi, kokią nuomonę apie juos susidarys rinkėjai, spręsdami pagal jų požiūrį į panašių ypatingųjų situacijų sprendimą, praneša leidinys.

Rusijoje valdininkai toliau narplioja paskutinio kraujo praliejimo Dagestane padarinius, rašo straipsnio autoriai..

„Šiandien dagestaniečių tautai reikia daug jėgos, išminties, drąsos, kad išlaikytų situaciją teisiniuose rėmuose, išvengtų kruvino pilietinio karo, neleistų nesutarimams suskaldyti Dagestano visuomenės“, – pareiškę Rusijos muftijų tarybos galva Ravilis Gainutdinas.

Nuotraukoje: Gruzijos specialiųjų tarnybų emblema.

Šaltinis: „The New York Times“

2012.09.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.