Grybavimo čempionato nugalėtojų laukia įspūdinga taurė


Grybavimo čempionato nugalėtojų jau laukia įspūdinga taurė ir prizai. Varėnos sav. nuotrauka

Šį šeštadienį Margionių kaime vyks Lietuvos grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti.
 
Mero Algio Kašėtos įsteigta juodosios keramikos taurė bei kiti prizai sukurti ir jau laukia čempionato nugalėtojų, skelbia savivaldybė. Šiųmetė taurė papuošta užrašu „Mero taurė“ ir grybų formos akcentais.
 
Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kviečia visus susitikti grybinguose Margionių miškuose ir pasivaržyti dėl įsteigtos taurės, kurią į namus išsiveš daugiausia grybų radusi grybautojų komanda.
 
Pagal specialų užsakymą pagamintos įspūdingos, didesnės nei pusės metro taurės bei kitų grybavimo čempionato prizų autorius kaip ir kasmet – Zakavoliuose gyvenantis ir kuriantis juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis. Grybavimo čempionato nugalėtojams skirtą taurę bei kitiems grybavimo čempionato dalyviams skirtus suvenyrus jis kuria jau septynioliktą kartą. Taurės autorius P. Pretkelis sako, kad grybavimo čempionatui kurti taures ir suvenyrus jam yra ypač malonu. Nors kasmet taurės akcentas – grybai, tačiau kaskart ją sukuria vis kitokią.
 
Šiais metais gražiausi Dzūkijos pušynai nelepina grybais ir uogomis, tačiau šventės organizatoriai žada, kad dalyvavusieji grybavimo čempionate nesigailės. Tądien Margionyse taip pat vyks įdomi ekskursija po kaimą. Siekiant populiarinti šiais metais į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašytą šilinių dzūkų grybavimo tradiciją, bus paskaita „Šilinių dzūkų grybavimo tradicija“. Taip pat vyks edukacijos: „Balaninių kašelių pynimas“, „Peiliuko grybavimui gaminimas“, „Juostų kašelėms audimas“. Grybavimo čempionato dalyvius linksmins mėgėjų meno kolektyvų koncertas.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.09.25; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.