Gudrus oficialiojo Tbilisio žingsnis


Gruzijos parlamentas sumažino politinių partijų finansavimo galimybes. Nuo šiol partijų pinigus kontroliuos Kontrolės rūmai, o ne Centrinė rinkimų komisija. Beje, Kontrolės rūmai turės žymiai didesnius, rimtesnius įgaliojimus nei buvusi Centrinė rinkimų komisija.

Dėl šio oficialiojo Tbilisio žingsnio labai pasipiktino opozicinės Gruzijos jėgos. Prieš dabartinį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį nusiteikusios opozicinės partijos tokį valdžios sumanymą traktuoja kaip “antidemokratinį, represinį, tendencingą”.  Mat naujieji potvarkiai, opozicijos manymu, “opoziciją ženkliai susilpnina finansine prasme”. Nuo šiol opozicijai bus sunkiau sulaukti finansinių investicijų.

Sakykim, naujojoje įstatymo redakcijoje puikuojasi toks straipsnis: “politinėms partijoms ir su jomis susijusiems juridiniams asmenims reikės grąžinti jau gautus pinigus, jeigu jie buvo įnešti į kasą neatsižvelgus į naujus reglamentuojančius įstatymus”.

Be to, naujojoje įstatymo redakcijoje juodu ant balto parašyta: “neteisėtai politinėms partijoms paaukoję fiziniai ar juridiniai asmenys užsitrauks baudą, baudos dydis dešimt sykių viršys paaukotą sumą”. Taip pat nereikia pamiršti ir šio teiginio: “naujasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų tiems žmonėms, kurie iš politinių paskatų tiesiogiai ar per kitus asmenis siūlys partijoms pinigus, vertybinius popierius ar kitokią nuosavybę”.

Opozicinės Liaudies partijos vadovas Koba Davitašvilis mano, kad naujoji įstatymo redakcija taikoma ne abstrakčiai, o būtent milijardieriui Bidzinui Ivanišviliui. Mat Bidzinas Ivanišvilis per paskutiniuosius mėnesius į keturių opozicinių partijų sąskaitas įnešė apie keturis milijonus JAV dolerių. Neatmestina versija, jog naujasis įstatymas labiausiai kenkia opozicinei koalicijai “Gruziniška svajonė”. “Gruzinišką svajonę” įsteigė ne kas kitas, o tas pats milijardierius B.Ivanišvilis. “Gruziniška svajonė” įkurta kaip priešprieša dabartiniam provakarietiškų nusiteikimų Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui.

Nuotraukoje: milijardierius Bidzinas Ivanišvilis, įsteigęs opozicinių partijų koaliciją “Gruziniška svajonė”.

2011.12.31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.