Gvinėjos įlankoje piratai užpuolė Turkijos laivą, pagrobta 15 jūreivių


Piratų laivas. EPA – ELTA nuotr.

Piratai Gvinėjos įlankoje užpuolė su Liberijos vėliava plaukiojantį Turkijos konteinervežį „MOZART“ ir pagrobė 15 įgulos narių. Tai sekmadienį pranešė Anatolijos agentūra.
 
Jos duomenimis, ataka buvo surengta šeštadienį, kai laivas buvo už maždaug 86 jūrmylių (160 kilometrų) nuo San Tomės miesto. Per užpuolimą 15 iš 19 įgulos narių buvo pagrobti, vienas žmogus žuvo. Pranešama, kad piratų auka tapo Azerbaidžano pilietis.
 
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas du kartus telefonu kalbėjosi su užpulto konteinervežio kapitonu Furkanu Yarenu.
 
Valstybės vadovui buvo pranešta, kad laivas su trimis jame likusiais jūrininkais plaukia Gabono link. Prezidentas pareiškė, kad atidžiai stebi situaciją, ir davė nurodymą imtis visų priemonių pagrobtiesiems išgelbėti.
 
Ieškoti pagrobtų įgulos narių padeda Turkijos ambasados kaimyninėse šalyse.
 
Pastaraisiais metais Gvinėjos įlanka, nusidriekusi nuo Liberijos iki Kamerūno, dėl piratavimo grėsmės virto viena pavojingiausių laivybai vietų pasaulyje. Vien pernai piratai šioje Pasaulio vandenyno dalyje iš laivų pagrobė daugiau kaip 130 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.24; 12:06
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *