Hibridinėms grėsmėms atremti – taktinės pratybos


Sieną keliose vietose kirto uniformuoti kariai, neturintys skiriamųjų ženklų. Išsiskirstę grupėmis jie patraukė į šalies gilumą. Kaip tokiu atveju reaguotų Lietuvos tarnybos?

Pagal vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno įsakymu surengtų taktinių pratybų legendą, nedraugiškos Lietuvai Udijos valstybės specialiosios pajėgos nelegaliai kirto sieną ir rengiasi užimti vieną iš pasieniečių užkardų bei Šalčininkų policijos komisariatą.

Po to, kai Udijos pajėgos buvo pastebėtos, pasienio ruože dingsta radijo ryšys.

„Norėjome realiomis sąlygomis pažiūrėti, kaip į tokią ekstremalią situaciją reaguotų Lietuvos tarnybos. Apie pratybas iš anksto informuoti buvo tik policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų vadai. Eiliniai pareigūnai, Bendrojo pagalbos centro operatoriai iš anksto nežinojo, kad tai pratybos“, – aiškino vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministro teigimu, buvo svarbu patikrinti, kaip tarnybos geba bendrauti tarpusavyje, dalintis informacija dingus ryšiui.

„Reikėjo praktiškai patikrinti, kada tokia informacija pasiektų ministeriją, kaip pareigūnai susidorotų su kylančia realia grėsme“, – teigė E. Misiūnas.

Pratybas gyvai stebėjo ir žiniasklaidos atstovai, kartu vykdę imitacinės Udijos pajėgų grupės užduotis – stengėsi likti nepastebėti, prisiartinti prie strateginių objektų ir pabandyti juos užimti.

Pratybų rezultatai bus įvertinti po tarnybų vadovų raportų ir aptarimo.

„Tai buvo ne parodomosios pratybos, jose nebuvo nei daug šūvių, nei dūmų. Tokios priešiškos pajėgos judėtų tyliai ir greitai, tad labai svarbu būtų jas laiku pastebėti, pranešti apie jų judėjimą ir adekvačiai reaguoti“, – aiškino E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras atsiprašo, jei dėl pratybų Šalčininkų r. gyventojams kilo kokių nors nepatogumų.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija (http://vrm.lrv.lt/lt/).

2017.04.11; 18:07

print