„Hibridinės grėsmės Baltijos jūros regione: visuomenės atsparumo didinimas“


Gynybos Paramos Fondas, kartu su Pulkininkų Asociacija ir Nacionalinio Saugumo ir Gynybos Komitetu, kviečia į konferenciją: „Hibridinės grėsmės Baltijos jūros regione: visuomenės atsparumo didinimas“.

Pagrindinis konferencijos tikslas – išskirti pagrindinius saugumo iššūkius regione ir apsvarstyti galimus jų sprendimo būdus, kartu įtraukiant Lietuvos nevyriausybines organizacijas, valdžios institucijas ir tarptautinius veikėjus.

Pagrindiniai konferencijos pranešėjai: „The Jamestown Foundation“ prezidentas Glen Howard ir „The Economist“ vyriausiasis redaktorius bei Baltijos jūros regiono analitikas Edward Lucas. Taip pat savo įžvalgomis dalinsis akademikai bei analitikai iš Lietuvos bei kaimyninių valstybių.

Konferencija vyks Lietuvos Respublikos Seime, Gedimino pr. 53, Vilnius. Įėjimas pro III rūmus. Laikas ir data: 2016 metų kovo 3 diena, 08:30 val.

PROGRAMA

08:15 – 09:00 Dalyvių registracija.

09:00 – 09:10 Artūras PAULAUSKAS, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. Sveikinimo kalba.

09:10 – 09:30 J.E. Dr. Žygimantas PAVILIONIS, Ambasadorius. "Visuomenės atsparumas hibridinėms grėsmėms".

09:30 – 09:50 Glen HOWARD, “The Jamestown Foundation” prezidentas. "Rusija, Baltarusija ir Baltijos jūros regionas".

09:50 – 10:10 J.E. Amir MAIMON, Ambasadorius, Izraelio ambasada Lietuvoje. "Izraelio iššūkiai saugumui. Pamokos Baltijos jūros regionui".

10:10 – 10:30 Zbigniew PISARSKI, IM Kazimierza Pulaskiego fondas. "Lenkijos nacionalinis saugumas ir partnerystė su Baltijos valstybėmis".

10:30 – 10:50 Kavos pertraukėlė.

10:50 – 11:10 Dr. Mike WINNERSTIG, Karališkosios Švedijos karo mokslų akademijos narys. "Švedijos iššūkiai saugumui ir bendradarbiavimas su Baltijos šalimis".

11:10 – 11:30 Dr. Pavel USOV, analitikas, Politinės Analizės ir Prognozės Centras Baltarusijoje. "Baltarusija ir jos ateities iššūkiai".

11:30 – 12:00 Vytis JURKONIS, Freedom House direktorius. "Baltarusija ir grėsmės regione".

12:00 – 12:20 Dimitri TEPERIK, vykdantysis direktorius, Tarptautinis gynybos ir saugumo centras. "Informacinių operacijų įtaka".

12:30 – 13:30 Pietų pertrauka.

13:30 – 14:00 Edward LUCAS, “The Economist” vyresnysis redaktorius. "Rusijos grėsmės ir iššūkiai saugumui Baltijos jūros regione".

14:00 – 14:30 Mykhailo SAMUS, Kariuomenės, reformų ir nusiginklavimo studijų centras, tarptautinių programų direktorius, Dr. Yevgen ROKICKI, Ukrainos gynybos ir saugumo pramonės asociacija, vadovas. Jų tema – "Išmoktos Ukrainos pamokos konflikte su Rusija: pilietinė visuomenė ir hibridinis karas".

14:30 – 15:00 Diskusija.

XXX

Keletas papildomų žodžių apie konferencijos svečius

Mums didelė garbė pranešti, kad konferencijoje savo įžvalgomis dalinsis Lietuvoje puikiai žinomas britų žurnalistas, The Economist vyriausiasis redaktorius Edward Lucas. Jis rašo apie Rytų ir centrinės Europos šalis: domisi energetika, žvalgyba ir kibernetiniu saugumu bei šiomis temomis parašė ne vieną knygą. Kovo 3 d. ponas Lucas papasakos, kokios hibridinės ir konvencinės grėsmės atkeliauja į Baltijos jūros regioną iš Rusijos.

"Ar Izraelis gali tapti pavyzdžiu Baltijos jūros šalims kovojant prieš hibridines grėsmes ir ko galėtume išmokti?" – kovo 3 d. į šiuos ir kitus klausimus bandys atsakyti nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

Konferencijoje sulauksime svečių ne tik iš užsienio, bet ir Lietuvos. Savo įžvalgomis apie visuomenės atsparumą hibridinėms grėsmėms su mumis dalinsis ambasadorius, politikos mokslų daktaras ir Lietuvos šaulių sąjunga narys Zygimantas Pavilionis.

Vienas laukiamiausių konferencijos svečių The Jamestown Foundation vadovas Glen Howard kalbės apie pagrindinius saugumo iššūkius Baltijos jūros regione bei Rusijos ir Baltarusijos vaidmenį jame.

Ponas Howard konsultuoja tokias JAV institucijas kaip Gynybos departamentas bei Nacionalinė žvalgybos taryba. Jis taip pat pataria privačioms bendrovėms, kurios veikia Centrinėje Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Glen Howard dažnai kviečiamas kalbėti kaip karo ekspertas CNN, BBC NewsThe Wall Street Journal ir kitose žinomose žiniasklaidos priemonėse.

Informacijos šaltinis – Gynybos paramos fondas, Pulkininkų asociacija, Seimo NSG komitetas.

2016.03.01; 05:56

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *