Hilari Klinton žada neleisti atkurti Sovietų Sąjungos


Jungtinės Valstijos pasistengs neleisti Rusijai atkurti naujos versijos SSSR su ekonominės integracijos iškaba.

Apie bandymą „resovietizuoti“ regioną pareiškė JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton prieš susitikimą Dubline su savo kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu. Apie tai praneša “The Financial Times”.

„Tai vadinsis kitaip: muitų sąjunga, Eurazijos sąjunga ar dar kaip nors panašiai. Bet neapsigaudinėkime dėl šito. Mes žinome, koks tikrasis tikslas, ir stengiamės rasti veiksmingų būdų tam sulėtinti arba to išvengti“, – cituoja H.Klinton minėtas leidinys.

Kaip pažymi korespondentas Čarlzas Kloveris, H.Klinton tonas liudija, „kad JAV pradėjo peržiūrinėti santykių su Rusija „perkrovimą“.

Politologas Endriu Vaisas mano, kad Vladimiras Putinas, grįžęs į prezidento postą, planavo susitelkti į Rusijos įtakos stiprinimą tarp kaimynų, tačiau „kaimyninių šalių elitas be jokio entuziazmo sutiko idėją paprasčiausiai atiduoti savo autonomiją ir suverenitetą Maskvai“, cituoja laikraštis.

Tiesa, kol kas integracijos laimėjimai labai kuklūs, konstatuoja leidinys.

V.Putino spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad valstybės sekretorė „visiškai neteisingai supranta“ integracinius procesus. „Dabar mes matome buvusios SSSR teritorijoje naujo tipo integraciją, kuri pagrįsta tik ekonomika. Bet koks kitas susivienijimo variantas nūdienos pasaulyje neįmanomas“, – cituoja D.Peskovą leidinys.

Nuotraukoje: JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton.

Šaltinis: “Financial Times”

2012.12.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *