Hilary Klinton dėl pralaimėjimo kaltina FTB direktorių


Buvusi kandidatė į JAV prezidento postą nuo Demokratų partijos ponia Hilary Klinton mano, kad pralaimėjo rinkimus dėl Federalinių tyrimų biuro (FTB) direktoriaus Džeimso Komio, kuris prieš pat balsavimą atnaujino, o po to vėl greitai uždarė vadinamojo „elektroninių laiškų skandalo“ tyrimą.

Taip tvirtina laikraštis „The Washington Post“.

Liepos mėnesį specialioji JAV tarnyba FTB pranešė uždaranti tyrimą dėl buvusios valstybės sekretorės H.Klinton elektroninių laiškų, laikytų asmeniniame serveryje. Tačiau likus vos 11 dienų iki Amerikos prezidento rinkimų šis tyrimas kažkodėl buvo atnaujintas. Pretekstas – H.Klinton pagalbininkės vyro kompiuteriniame serveryje rasti nauji JAV prezidento posto siekiančios Hilary laiškų. Likus vos dvien dienom iki prezidento rinkimų finalo FTB vadovas pareiškė, kad naujai aptikti laiškai vis tik nekeičia jo pozicijos – H.Klinton nėra kalta, o tai reiškia, kad prieš ją pradėtas tyrimas nutraukiamas. 

FTB direktoriaus Džeimso Komio karikatūra.
FTB direktoriaus Džeimso Komio karikatūra.

Ar šie FTB vadovo Dž.Komio veiksmai galėjo turėti lemiamos įtakos rinkimų rezultatams? Įdomu tai, kad H.Klinton, turėdama daug pranašumų prieš Donaldą Trampą (remiantis sociologinėmis apklausomis), vis tik pralaimėjo rikiminę bataliją. Beje, pralaimėjimo būta užtektinai ryškaus.

„Egzistuoja daug priežasčių, kodėl šie rinkimai nebuvo sėkmingi… Mūsų nuomone, Dž.Komio laiškas (apie tyrimo prieš H.Klinton atnaujinimą) sukėlė abejonių mano reputacija, nors abejonėms nebuvo jokio pagrindo, ir pakenkė mano populiarumo augimui“, – pareiškė H.Klinton atsisveikinimo su rėmėjais vakarėlyje.

Bet tai – dar ne baisiausia. Daugiausia bėdų atnešė, pasak pralaimėjusios kandidatės, antrasis FTB direktoriaus laiškas, kuriame teigiama, kad nėra jokių priežasčių paduoti H.Klintoną į teismą. Šis laiškas tik suerzino D.Trampo šalininkus ir paskatino masiškai balsuoti už D.Trampą. O pats respublikonas D.Trampas, remiantis H.Klinton žodžiais, paskutiniosiomis dienomis puldinėjo H.Klinton vient tik kaip asmenybę. Tarsi žinodamas, kokią žalą jo reputacijai daro FTB vadovybės sprendimas tai atnaujinti, tai vėl uždaryti tyrimą.

Panašios pozicijos laikosi ir H.Klinton rinkimų štabo atstovai. Fox News televizijos kanalo duomenimis, priešrinkiminės H.Klinton kompanijos tyrimų padalinio vadovė Nevin Nejak parašė elektroninį laišką aukšto rango demokratams, kad paskutinieji du FTB direktoriaus pareiškimai padėjo laimėti D.Trampui.

Informacijos šaltinis – „The Washington Post“, Fox News ir www.Eurasiadiary.ru.

2016.11.14; 03:30

print