Honkongo protestuotojai stabdė traukinius, kviečia į visuotinį streiką


Honkongo aktyvistai už demokratiją pirmadienį per rytinį piką trukdė traukinių eismą, sukeldami transporto chaosą. Tai dar viena protesto akcija po savaitgalio protestų, kurie buvo bene labiausiai smurtiniai per visą trijų mėnesių neramumų Honkonge istoriją.
 
Kaip visada juodai apsirengę protestuotojai pirmadienio rytą keliose požeminėse stotyse stovėjo traukinių tarpduriuose, neleisdami durims užsidaryti, ir taip sukėlė viso tinklo traukinių vėlavimą.
 
Honkongo aktyvistai pirmadienį taip pat skelbia visuotinį streiką, pirmadienio popietę turėtų vykti ir studentų masinis mitingas.
 
Honkongas yra pusiau autonominį statusą turintis pietinis Kinijos miestas, kuriame veikia „viena šalis, dvi sistemos“ principas. Jis gyventojams suteikia teisių, kurių nepripažįsta žemyninė Kinija. Vis dėlto šias teises suteikti Kinija įsipareigojo susitarimu, kuriuo Honkongą Kinijai 1997 metais perdavė Didžioji Britanija. Šių teisių nepaisymas ir yra viena pagrindinių už protestų slypinčių priežasčių.
 
Protestai Honkonge prasidėjo kaip atsakas į valdžios sprendimą svarstyti ekstradicijos į žemyninę dalį įstatymo projektą, kurį įtvirtinti siekė Pekinas, vis dėlto vėliau aktyvistai ėmė kelti ir platesnius reikalavimus – prašė, kad būtų surengtas nepriklausomas policijos susidorojimą su protestuotojais nagrinėjantis tyrimas.
 
Aktyvistai taip pat siekia rinkimų sistemos pokyčių: dabar Honkongo vadovybė yra skiriama Kinijos vyriausybės, tad gyventojai nori, kad miesto vadovas ir visa valdžia būtų renkami tiesiogiai.
 
Sekmadienį protestuotojams užblokavus kai kuriuos kelius į oro uostą, Honkonge buvo atšaukti kai kurie skrydžiai, nors policija užkirto kelią demonstrantams pasiekti terminalą.
 
Šeštadienį protestuotojų grupės žygiavo per miestą, jie svaidė Molotovo kokteilius į policijos pareigūnus, kurie su protestuotojais kovojo, nes protestas esą buvo nesankcionuotas. Policijos pajėgos purškė ašarines dujas, talžė aktyvistus lazdomis ir naudojo vandens patrankas su cheminiais dažais.
 
Pirmadienį universitetuose turėtų vėl prasidėti paskaitos, bet studentai, sudarantys labai didelę dalį aktyviausių protestuotojų, planuoja dviejų savaičių trukmės boikotą.
 
Protestuotojai taip pat skatina jungtis prie visuotinio streiko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.02. 08:00
print