Į ESBT teisėjo poziciją – 8 pretendentai


Teisingumo ministerijai paskelbus atranką į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjo poziciją, kurį į pareigas siūlo Lietuvos Respublika, savo kandidatūras pateikė 8 pretendentai, pranešė ministerija.
 
Siekiant atrankos viešumo ir skaidrumo, šiemet pirmą kartą atrankos organizavimo tvarkoje numatyta informaciją apie pretendentus į ESBT teisėjo poziciją skelbti viešai.
 
Savo kandidatūras į šią poziciją pateikė Tadas Antanaitis, Darijus Beinoravičius, Tomas Davulis, Lyra Jakulevičienė, Saulius Lukas Kalėda, Mažvydas Michalauskas, Virgilijus Valančius ir Lijana Visokavičienė.
 
Pretendentus vertins Darbo grupė, sudaryta pretendentų atrankai į ESBT teisėjo pareigas organizuoti. Darbo grupės narių geriausiai įvertinto pretendento kandidatūra bus teikiama tvirtinti Vyriausybei.
 
Po to, kai pretendento į ESBT teisėjus kandidatūrą patvirtins Vyriausybė, kandidatūrai, konsultuojantis su Seimu, turėtų pritarti prezidentas. Įvykdžius šias nacionalines procedūras, prieš valstybių narių vyriausybėms bendru sutarimu skiriant ESBT teisėją, kandidato tinkamumą dar vertins ir specialus pagal ES teisę sudarytas komitetas.
 
Preliminariai Lietuvos Respublikos pasiūlytas kandidatas teisėjo pareigas ESBT pradėtų eiti 2021 m. antrą pusmetį.
 
ESBT sudaro du teisėjai iš kiekvienos valstybės narės. Teismas nagrinėja fizinių ar juridinių asmenų pareikštus ieškinius dėl ES institucijų teisės aktų, valstybių narių ieškinius ES Komisijai ir Tarybai, ieškinius dėl ES institucijų tarnautojų padarytos žalos atlyginimo, intelektinės nuosavybės srityje ir pan.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.06; 13:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.