Į Honkongą atvyko Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“


Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“. EPA – ELTA nuotr.

Į Honkongą atvyko vienintelis veikiantis Kinijos lėktuvnešis „Liaoning“. Tai pirmoji lėktuvnešio kelionė už žemyninės Kinijos ribų, jo pasirodymas priskiriamas 20-ąsias Honkongo perdavimo Kinijai metines pažymėti skirtiems renginiams. Honkongą Kinijai perdavė Jungtinė Karalystė (JK), iki tol Honkongas buvo JK kolonija, rašo BBC.

Lėktuvnešis atgabentas praėjus savaitei po itin simboliško Kinijos prezidento Si Dzinpingo (Xi Jinping) vizito – pirmojo nuo 2012 metų jam tapus Kinijos prezidentu.

Protestų lydymo vizito metu Si Dzinpingas įspėjo, kad Pekinas netoleruos mėginimų mesti iššūkį centrinei Kinijos valdžiai. Pastaraisiais metais Honkongo politinis klimatas tapo itin įtemptas, daugėjo raginimų dėl apsisprendimo teisės ir net nepriklausomybės.

Kinijos prezidentui viešint Honkonge buvo itin sustiprintas saugumas, o jam išvykstant tūkstančiai žmonių žygiavo kasmetiniame renginyje, reikalaudami didesnės demokratijos.

Kai kurie lėktuvnešio „Liaoning“ atvykimą suvokia kaip Pekino jėgos demonstravimą, bet daugelis žmonių Honkonge stovėjo ilgiausiose eilėse, kad gautų nemokamus bilietus turui po laivą.

Lėktuvnešis lydymas trijų karo laivų net penkias dienas stovės išmetęs inkarą netoli Honkongo Cingo Ji salos.

Nors Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos (PLA) kariai Honkonge dislokuoti jau nuo 1997-ųjų, kai Honkongas buvo perduotas Kinijai, jiems itin trūksta pripažinimo. PLA kariai labai retai matomi gatvėse su uniformomis. Dėl šios priežasties itin svarbus „Liaoning“ lėktuvnešio pasirodymas.

Informacijos šaltinis –  ELTA

2017.07.07; 03:03

print