Į Kražius kviečia tradicinis „Kražių festivalis“


Kražių festivalis. Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 20–21 dienomis į Kražius kviečia tradicinis „Kražių festivalis“, daugiau nei dešimtmetį į didingą istoriją menantį Žemaitijos miestelį sukviečiantis tūkstančius žmonių.
 
Pasak pranešimo, šiemet festivalis savo svečius pasitinka šūkiu „Kražiai – kaip visad!”, nes trečią rugpjūčio savaitgalį, kaip visada – nemokami žinomų atlikėjų pasirodymai, premjeros, pokalbių šou, galiūnų čempionato kovos, daugybė nekasdienių pramogų ir pristatymų.
 
Festivalio renginius penktadienį pradės „Kitokie pasikalbėjimai“ su Ryčiu Zemkausku, jo pašnekovas – Giedrius Masalskis. Per pertrauką numatytas Nambeko Augustės pasirodymas. Tą pačią dieną scenoje bus pristatyta jaunimo teatro stovyklos „Collegium“ premjera „Nuolanki padėka“ (režisierė Emilija Jacevičienė). Vakarą užbaigs atlikėja Monique su gyvo garso grupe.
 
Šeštadienį dieną Kražių kolegijos aikštėje dėl titulo galinėsis Baltijos galiūnų čempionato dalyviai. Vakaro renginius pradės Gytis Ambrazevičius su grupe. Kražiuose pirmą kartą viešės „Lietuvos” ansamblis, kuris su alternatyvaus roko grupe „Thundertale“ pristatys išskirtinį šokio ir muzikos šou „Kilkim sakalais“. Šių metų festivalio renginių plejadą užbaigs į Kražius po dešimties metų pertraukos sugrįžtantis Igoris Kofas ir grupė „Lemon Joy“.
 
Pasak Kražių festivalio vadovės ir Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorės Linos Mikalajūnaitės, kasmet vis sunkiau nustebinti Kražių festivalio svečius.
 
Kražių festivalyje jau koncertavo praktiškai visi žinomiausi šalies atlikėjai, pristatyta dešimtys premjerų. Kražiuose savo operos „Geros dienos“ eskizą kažkada pristatė dabar jau Venecijos bienalės laureatės Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė. Koncertavo visi didieji šalies orkestrai.
 
„Dėl didingos miestelio istorijos niekas nediskutuoja. Didžiausias iššūkis dabar – atrasti, kuo svečiams iš visos Lietuvos ir užsienio esame įdomūs šiandien, kaip paveldą, kuriuo kvėpuojame, įveiklinti, kaip sudominti jaunus žmones“, – sako Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė L. Mikalajūnaitė.
 
Pasak jos, gausią auditoriją Kražių festivalis užsiaugino ne per vienus metus. Tačiau atspirties taškas buvo bendruomenės tradicija „Sugrįžkime į Kražius“ ir tą patį savaitgalį Kražiuose šurmuliuojantys ligonių globėjo Šv. Roko atlaidai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.21; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *