Į LEU rinkosi Trečiojo amžiaus universitetų atstovai


Beveik kas dieną į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) renkasi Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) studentai, kurie LEU patalpose rado savo namus. Garbaus amžiaus vilniečiai „kremta“ mokslus – lankosi paskaitose ir atlieka dėstytojų paskirtas užduotis.

Panašūs universitetai senjorams „dygsta“ įvairiuose Lietuvos miestuose.

Prieš metus šalies Trečiojo amžiaus universitetai (TAU) susibūrė į Nacionalinę trečiojo amžiaus universitetų asociaciją. Šiuo metu asociacija vienija 40 įvairių miestų tokio pobūdžio neformaliojo švietimo įstaigų. Renginio dalyviai, susirinkę į asociacijos metinį posėdį LEU, dalijosi per metus patirtais įspūdžiais ir nuveiktais darbais.

Asociacijos tarybos pirmininkė ir MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, sveikindama susirinkusius svečius, tarp kurių buvo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Seimo narys Artūras Paulauskas, visų pirma padėkojo šių namų šeimininkui ir MČTAU globėjui rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui. „Tai yra žmogus, be kurio Vilniuje Trečiojo amžiaus universiteto nebūtų“, – sakė Z. Žebrauskienė ir pasidžiaugė, kad į asociacijos posėdį, nepaisant žiemiškų sąlygų, susirinko gausus būrys atstovų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir regionų.

Rektorius A. Gaižutis, kreipdamasis į garbius svečius, pasidžiaugė, kad TAU veikla per pastaruosius kelerius metus smarkiai įsibėgėjo. Daugiau nei 10 tūkst. į paskaitas susirenkančių klausytojų yra puikus senjorų bendrystės pavyzdys, nes TAU miestuose ir miesteliuose suvienija vietos senjorų inteligentų pajėgas.

Pažymėdamas didžiulius nuopelnus, 41-erių metų darbo LEU indėlį ir dabartines MČTAU rektorės pastangas, rektorius A. Gaižutis Z. Žebrauskienei įteikė LEU 80-mečio proga išleistą jubiliejinį medalį.

Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė susirinkusiems dalyviams pasakojo, kad kuriant TAU įstatymą jai teko būti darbo grupės vadove. Ji pasidžiaugė, kad senjorai siekia būti aktyvesni, daugiau juda, šoka, dainuoja, nori būti sveikesni. A. Pitrėnienės nuomone, nors neturime gausių naudingųjų iškasenų, bet galime didžiuotis žmonėmis, kurie yra mūsų turtas. Išgirdusi, kad TAU turi bėdų, ieškodami patalpų paskaitoms įvairiuose miestuose, ministrė pažadėjo padėti. Kol kas tik vienintelis LEU Vilniuje be jokio nuomos mokesčio į savo patalpas įsileidžia TAU studentus.

Smalsūs senjorai renginio metu dalyvavusių valdžios atstovų klausė patarimo, kaip pagerinti TAU veiklą ir senjorų mokymosi galimybes, prašė pagalbos užtikrinant šių švietimo įstaigų finansavimą, pageidavo teisinių konsultacijų.

Visoje Lietuvoje tarp pagyvenusių žmonių sėkmingai plinta Mokymosi visą gyvenimą idėja. Dėl demografinių pokyčių senėjanti visuomenė kelia Lietuvai didelių iššūkių, tačiau patys senjorai ieško būdų, kaip atsakyti į šiuos iššūkius.

Informacijos šaltinis – Lietuvos edukologijos universitetas.

2016.01.19; 20:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *