Į Lietuvą grįžo keliautojas A. Valujavičius: susidraugavau su savimi ir Atlantu


Aurimo Valujavičiaus sutiktuvės Vilniaus oro uoste. ELTA / Tomas Vinickas

Sekmadienį popiet į Lietuvą grįžo keliautojas Aurimas Valujavičius, irkline valtimi perplaukęs Atlanto vandenyną. Žurnalistams jis teigė vis dar besijaučiantis keistai, tačiau emocijos – geros. A. Valujavičius neslėpė, kad būtų galėjęs plaukti ir toliau, nes susidraugavo ne tik su savimi, bet ir su Atlanto vandenynu.
 
„Smagios, smagios emocijos. Truputį pavargęs nuo ilgos kelionės. Nežinau, nuo Atlanto ar nuo skrydžio. Bet smagu, smagu. Labai smagūs susitikimai buvo Amerikoje ir matau čia ne ką nenusileidžia“, – sekmadienį Vilniaus oro uoste sakė keliautojas.
 
„Labai buvo keista, nes irklavau 120 dienų, o skrydis truko daugiau nei 8 valandas. Tai labai toks didelis skirtumas, ir kartais net smegenys nesuvokia, kad virš ko tu dabar skrendi – įveikei per keturis mėnesius. Labai keista“, – pridūrė A. Valujavičius.
 
A. Valujavičius neslėpė, kad vis dar jaučiasi keistai. Keliautojas konkrečių ateities planų kol kas nepanoro atskleisti.
 
„Dar vis keistai. Dabar skridau, pamačiau Kauno marias pro langelį, ir sakau viskas – namai, namai“, – sakė jis.
 
„Dabar tikrai iki Naujųjų metų būsiu Lietuvoje, reikia ir pailsėti, daug visokių smulkmenų, ir plius reikia dirbti prie filmo, nes filmas numatomas sausio mėnesį, tai iki to laiko turime pasidaryti viską ir po filmo jau bus galima kelti sparnus“, – paaiškino jis.
 
Keliautojas žurnalistams sakė, kad dar būtų galėjęs irkluoti 2–3 mėnesius, nes susidraugavo tiek su savimi, tiek su Atlanto vandenynu. Anot jo, plaukiant reikėjo „sugalvoti, apie ką galvoti“, nes laiko buvo daug.
 
„Dar drąsiai būčiau 2–3 mėnesius irklavęs. Susidraugavau su pačiu savimi ir su pačiu Atlantu. Pamačiau kas kaip yra, nes faktas, kad tai buvo tokia gamtos terpė, kur retas žmogus turi galimybę išbandyti save patį“, – teigė A. Valujavičius.
 
„Po pirmųjų savaičių aš supratau, kad man čia viskas gerai, patinka. Aišku, būdavo momentų, kada reikėdavo galvoti apie ką galvoti. Turėdavai sugalvoti, apie ką galvoti, nes turėjai tiek daug laiko ir tiek daug irklavimo valandų, tai tiesiog stengdavausi tą laiką užmušti“, – pridūrė jis.
 
„Šiandien labai ramiai, pietūs, mamos diena, kažką kepsime ir ramus laikas prie stalo“, – sakė žurnalistams jis.
 
A. Valujavičių Vilniuje pasitiko gerbėjai, taip pat buvo paruošti specialūs vaizdo įrašai, matomi oro uosto ekranuose prie bagažo atsiėmimo.
ELTA primena, kad keliautojas 120 dienų praleido vienviete valtimi irkluojant Atlanto vandenyne.
 
A. Valujavičius šia kelione siekė perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir taip paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines.
 
A. Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2023.05.08; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *