Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta aukšti Indijos pareigūnai


Indija
Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiks su į Lietuvą atvykstančiu Indijos viceprezidentu Venkaiahu Naidu.
 
Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi tokio aukšto lygmens Indijos pareigūnas, todėl šis vizitas vertintinas kaip naujas aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo etapas.
 
Lietuva regi didelį santykių su Indija stiprinimo potencialą, todėl G. Nausėdos ir V. Naidu susitikime yra suplanuotos delegacijų derybos dėl dvišalių susitarimų kultūros, ekstradicijos, žemės ūkio srityse. Indija bus pakviesta atidaryti savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje, taip siekiant aktyvaus bendradarbiavimo, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.
 
Susitikimo metu taip pat bus atkreiptas dėmesys į Indijos investuotojus, aptarti užsienio politikos klausimai: rengiamas Europos Sąjungos ir Indijos laisvosios prekybos susitarimas, ASEM bendradarbiavimas, vaidmuo tarptautinėse organizacijose, tarptautinio saugumo ir taikos užtikrinimas.
 
Aptarus bendradarbiavimą užsienio politikos, ekonomikos ir kultūros srityse bus surengta spaudos konferencija, kurios metu, informuoja Prezidentūra, yra numatomas „Lietuvos istorijos“ leidinio hindi kalba pristatymas.
 
Indijos viceprezidento V. Naidu vizitas žymi abiem šalims svarbias sukaktis: Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį ir Baltijos kelio trisdešimtmetį, kurį iš dalies įkvėpė taiki Mahatmos Gandhi kova už Indijos nepriklausomybę.
Indija – Lietuva
 
Pastarąjį kartą Indijoje su oficialiu vizitu 2001 metų vasario mėnesį lankėsi prezidentas Valdas Adamkus. Indija mūsų nepriklausomybę pripažino 1991 metų rugsėjo 7 dieną ir 1992 metų vasario 25 dieną užmezgė santykius su Lietuva.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.17; 06:00
print