Į Vinco Kudirkos aikštę – ginti valstybinės kalbos ir teritorijos vientisumo


Š.m. kovo 28 d. 12.00 val. Tautininkų sąjunga kviečia visus valstybės ir tautos likimui neabejingus piliečius į V.Kudirkos aikštę. Čia, prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų, Laisvės kovotojų sąjunga organizuoja mitingą protestui prieš valdančiosios koalicijos planus laužyti Lietuvos Respublikos Konstituciją.  Konstitucija – Tautos skydas!

Mitingo laikas ir vieta įstatymų nustatyta tvarka yra suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe. Laisvės kovotojų sąjunga kartu su Lietuvos sąjūdžiu, Tautininkų sąjunga, „Vilnijos“ draugija bei Seimo narių grupe prieš mėnesį pradėjo piliečių parašų rinkimų akciją po "Reikalavimu ginti valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą". Jau surinkta virš 20000 piliečių parašų.

Mitinge reikalausime, kad valdančioji koalicija atsisakytų Konstitucijos ir įstatymų negerbiančių, Lietuvai nelojalių koalicijos partnerių (tokia yra Lenkų rinkimų akcija). Reikalausime, kad valdžia praneštų piliečiams jog Vyriausybės programoje įrašyti pažadai siaurinti lietuvių kalbos valstybinį statusą, diskriminuoti mokyklas, kurioje dėstoma valstybine kalba, buvo tik nesusipratimas ir bus nedelsiant atšaukti.

Reikalausime, kad mūsų valstybė pietinei kaimynei aiškiai pasakytų, jog niekada nepasiduos spaudimui ir šantažui, o mūsų šalies konstituciniai principai niekada nebebus derybų su kitomis valstybėmis objektu. Aiškiai įvardinsime, kad lenkiškasis imperializmas – tai pagrindinė kliūtis geriems Lietuvos ir Lenkijos santykiams.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2013.03.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *