Iki Naujųjų metų stabdomi skrydžiai iš Jungtinės Karalystės


Londono Hitrou oro uostas. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienio vakarą nuotoliniame posėdyje Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės (JK).
 
Sprendimas buvo priimtas dėl JK plintančios naujos atmainos koronaviruso. Skrydžiai iš JK bus stabdomi nuo pirmadienio, 4 val. ryto, iki Naujųjų metų.
 
Kaip rašoma nutarimo projekte, skrydžiai keleiviams vežti iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės į Lietuvą bus draudžiami nuo 2020 m. gruodžio 21 d., 04.00 val. iki 2020 m. gruodžio 31 d., 24.00 val.
 
Nutarimo projekte taip pat pažymima, kad išimties tvarka skrydžiai gali būti vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą, atsižvelgiant į sveikatos apsaugos ministro, užsienio reikalų ministro arba vidaus reikalų ministro teikimą.
 
„Tai sprendimas, kuris yra koordinuojamas su Baltijos šalių kolegomis“, – posėdžio metu teigė premjerė Ingrida Šimonytė.
Jai antrino ir susisiekimo ministras Marius Skuodis.
 
„Tai yra siūlymas atsižvelgiant į tuos sprendimus, kuriuos yra padariusios ar šiuo metu daro mūsų kaimyninės šalys ar tos šalys, iš kurių yra daug keliaujama tranzitu“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.
 
Visgi ministras akcentavo, kad skrydžiai į Jungtinę Karalystę draudžiami nebus.
 
ELTA primena, kad sekmadienio vakarą skubiame nuotoliniame posėdyje Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė Vyriausybei siūlyti drausti skrydžius iš Didžiosios Britanijos.
 
Nuo gruodžio 14 d. ,13 val. iki gruodžio 20 d., 13 val. iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą atvyko 3485 keleiviai: į Vilniaus oro uostą atvyko – 2139 asmenys, į Kauno oro uostą – 1346.
 
Anglijos vyriausiasis gydytojas Chrisas Whitty‘is šeštadienį pranešė, kad Didžiojoje Britanijoje aptiktas naujos atmainos koronavirusas.
Tyrimai esą parodė, kad šis virusas plinta sparčiau nei ligšiolinis variantas. Tačiau nėra duomenų, kad viruso mutacija lemtų ir didesnį mirštamumą. Atitinkama informacija perduota PSO.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.21; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *