Inauguruotas pirmasis kairiųjų pažiūrų Kolumbijos prezidentas G. Petro


Naujasis Kolumbijos prezidentas Gustavas Petro. EPA – ELTA foto

Bogota, rugpjūčio 8 d. (AFP-ELTA). Kolumbija pirmą kartą turi kairiųjų pažiūrų prezidentą: sekmadienį Bogotoje naujuoju šalies vadovu inauguruotas buvęs partizanas Gustavas Petro, kuris birželį antrajame rinkimų rate įveikė milijonierių Rodolfą Hernándezą.
 
„Prisiekiu Dievu ir pažadu žmonėms sąžiningai laikytis konstitucijos ir Kolumbijos įstatymų“, – per inauguracijos ceremoniją sakė 62-ejų G. Petro, pakeitęs poste nepopuliarų konservatorių Iváną Duque‘ą.
 
G. Petro jaunystėje prisijungė prie sukilėlių grupuotės M-19, vėliau beveik dvejus metus praleido kalėjime. Pasitraukęs iš ginkluotos kovos, naujasis prezidentas, be kita ko, buvo diplomatas Belgijoje ir Bogotos meras. Jo reformų planai apima didesnius mokesčius turtingiesiems, skubią kovos su badu programą, taip pat naftos ir dujų atsisakymą bei atsinaujinančios energijos skatinimą. G. Petro remia kairiųjų dauguma parlamente.
 
Vienas sunkiausių prezidento uždavinių bus išsklaidyti verslininkų, stambių žemvaldžių ir kariškių baimę dėl kairiosios vyriausybės. Prieš rinkimus daugelis jų atstovų perspėjo dėl panašių tendencijų, kaip autoritariškai valdomoje Kolumbijos kaimynėje Venesueloje.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.08.08; 12:08
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.